Reflektory LED marki YATO

W związku z rosnącymi cenami energii elektrycznej oraz trudnościami i kosztami związanymi z eksploatacją tradycyjnych halogenów YATO wprowadziło na rynek serię reflektorów LED. Reflektory charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami świetlnymi, niezwykle długą żywotnością i najwyższą jakością wykonania.

 

 

 

Seria reflektorów LED marki YATO została bardzo starannie dopasowana do potrzeb klientów. Znajdziemy wśród nich zarówno modele do użytku domowego, jak i dla profesjonalistów. Modele są zróżnicowane pod kątem mocy i strumienia świetlnego (10 W – 700 lm, 30 W – 2100 lm i 50

W – 3500 lm). Podstawowe modele pobierają minimalne ilości energii elektrycznej (ok. 10 W) przy jednoczesnym zachowaniu dużej jasności świecenia i ponadprzeciętnej żywotności. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu komponentów bardzo wysokiej jakości mających wpływ zarówno na sprawność energetyczną modułu zasilającego, jak i na efektywność świetlną źródeł światła. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej aluminiowej, szczelnej obudowy i wzmocnionej szybki chroniącej diody reflektory sprawdzają się nawet w trudnych warunkach pracy, kiedy są narażone na ekstremalne warunki atmosferyczne.
Warto również zaznaczyć, że reflektory dostępne są w kilku wariantach. Wśród nich znajdują się zarówno odpowiedniki prostych, klasycznych halogenów, jak i modele wyposażone w czujniki ruchu (z możliwością pełnej regulacji parametrów – czasu, po jakim reflektor ma gasnąć, natężenia światła, przy jakim ma się załączać, a w przypadku wyższych modeli również czułości czujnika ruchu). Dostępne są również wersje przenośne wyposażone w przewody zasilające o długości 1,8 m i ministatyw z ergonomicznym uchwytem pozwalający na regulację pochylenia reflektora. Warto nadmienić, że wszystkie reflektory są zgodne z nową dyrektywą ekologiczną UE i rygorystyczną normą RoHS, a więc nie zawierają substancji szkodliwych (ołowiu, rtęci itp.).
Dzięki bardzo długiej żywotności diod LED (min. 20.000 h) będących źródłami światła reflektorów unikamy również kłopotów i kosztów związanych z wymianą żarników znajdujących się w tradycyjnych halogenach (ich żywotność jest średnio 20 razy mniejsza). Jak wiadomo, wymiana tradycyjnych żarników wiąże się nie tylko z otwieraniem obudowy halogenu, ale często również z pracą na wysokości lub/i w trudnych warunkach.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments