RĘCZNE PRZECINARKI DEDRA DO GLAZURY

Dedra posiada bardzo bogatą ofertę narzędzi dla glazurników. Znajdziemy w niej zarówno przecinarki ręczne, jak i elektryczne. Produkty te charakteryzuje wysoka jakość wykonania i optymalne parametry, które umożliwiają przeprowadzenie wszystkich prac przy obróbce glazury i podczas jej układania.

Są podstawowym narzędziem pracy każdego glazurnika, zarówno amatora jak i profesjonalisty. Głównym narzędziem roboczym jest kółko tnące wykonane z węglika spiekanego. Za pomocą kółka płytka jest nacinana. Pod wpływem siły nacisku specjalnej stopki, tzw. łamacza, płytka łamana jest wzdłuż linii nacięcia. Przypominamy, że można przecinarkami ręcznymi przecinać zarówno płytki ścienne jak i podłogowe o regularnych, płaskich powierzchniach.

3_v1

height="838" srcset="https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2016/12/3_v1.jpg 1024w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2016/12/3_v1-300x246.jpg 300w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2016/12/3_v1-360x295.jpg 360w" sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px" />

Przecinarki ręczne składają się z kilku elementów, których sposób wykonania i użyty materiał determinują jakość, dokładność i żywotność tych narzędzi. Rama przecinarek powinna być sztywna, tak aby nacisk podczas pracy nie powodował jakichkolwiek odkształceń. Na ramie umieszcza się blaty robocze, które w przypadku produktów Dedry są podgumowane bądź amortyzowane. Jak wiadomo, za idealne cięcie wzdłużne odpowiada prowadnica. Przecinarki Dedra, w zależności od modelu, wyposażone są w prowadnice mające jedną bądź dwie listwy wykonane ze sztywnych, stalowych płaskowników bądź prętów. Kolejnym bardzo ważnym elementem są sanki oraz sposób ich przemieszczania się po prowadnicy. Sanki muszą poruszać się płynnie, bez skoków bądź blokowania ruchu. System musi również zapobiegać powstawaniu luzów podczas pracy. W urządzeniach Dedra zastosowano system łożyskowy (w zależności od modelu do 6 łożysk) lub tulei ślizgowych (8 tulei). Kółka tnące, wykonane z węglika spiekanego, pozwalają na szybkie i precyzyjne wykonywanie cięcia.

11471131

W ofercie Dedra-Exim można znaleźć kilka ręcznych przecinarek do płytek: od prostych modeli przeznaczonych dla amatorów, po bogato wyposażone do zastosowań półprofesjonalnych i profesjonalnych. Warto zwrócić uwagę na modele z rodziny 113x, które oprócz cięcia po linii, pozwalają na wykonywanie otworów w płytkach. Zakres średnic otworów to 20–80 mm, a przy zastosowaniu wycinacza DES004 – 20–110 mm.

1162_1 1163

Wszystkie modele przecinarek ręcznych Dedra pozwalają na płynną, szybką, cichą pracę podczas przecinania gładkich płytek glazurniczych. Wykonamy nimi zarówno cięcia po prostokącie, jak również w karo. Szeroka rozpiętość wymiarów płytek (od 300 do 1000 mm) oraz duże możliwości cięcia w karo (do 700 mm) pozwolą na wykonanie praktycznie dowolnych prac glazurniczych. Najbardziej zaawansowane modele przecinarek z rodziny 1163 mają amortyzowany, podgumowany blat i dodatkowe wsporniki boczne stabilizujące urządzenie podczas cięcia dużych płytek. Zaś zastosowany laserowy wskaźnik dodatkowo wspomaga wykonanie precyzyjnego cięcia.

opr. HB (mat. Dedra)