RĘCZNE ŁUPARKI YATO DO DREWNA

Wszystkim, którzy tuż przed zimą zajmują się przygotowaniem opału do kominków, firma YATO proponuje dwie nowe ręczne łuparki do drewna.

Pierwsza łuparka YATO, oznaczona jako YT-79940, to wersja lekka, przeznaczona głównie do obróbki niezbyt grubych desek czy pniaczków i rozdrabniania ich na szczapy. Łuparka składa się z solidnej odlewanej z żelaza podstawy z pięcioma zębami stabilizującymi obrabiane drewno. Do podstawy przymocowany jest na osi solidny nóż zakończony gumową antypoślizgową rękojeścią. Co ciekawe, łuparka może być na stałe zamocowana do podłoża za pomocą kołków rozporowych. Narzędzie jest w całości polakierowane, co dodaje mu estetyki i chroni przed korozją.

Druga łuparka YATO YT-79943 to

z kolei narzędzie do cięższych zadań. Bez problemu poradzi sobie z pniami o maksymalnej długości 430 mm i średnicy nawet 180 mm. Łuparka ma konstrukcję klinową – ułożony na prowadnicy pień jest tutaj wpychany na ostrze, które go rozłupuje. Napęd klina generowany jest naciskiem stopy z siłą nawet 12 kN. Podobnie jak w przypadku pierwszej łuparki, ten model także może być unieruchomiony
w podłożu za pomocą kołków rozporowych.

Marek Pudło

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar