Ręczna szlifierka taśmowa do metalu GRIT by FEIN GHB 15-50

Firma FEIN opracowała unikalną ręczną szlifierkę taśmową do metalu oznaczoną jako GRIT GHB 15-50. Urządzenie daje bardzo dobre jakościowe rezultaty w pracy i możemy nim zastąpić z powodzeniem niedokładnie obrabiające szlifierki kątowe.

Rynkowy segment szlifierek taśmowych do metalu jest zdominowany przez różnych gabarytów maszyny stacjonarne. Dlatego pewnym novum jest wprowadzenie przez firmę FEIN lekkiej ręcznej szlifierki taśmowej GRIT GHB 15-50, która jest w stanie zastąpić szlifierki kątowe w wielu zadaniach podczas obróbki elementów metalowych. Można jej także używać półstacjonarnie, mocując np. na stole warsztatowym. Maszyna ta ma ważną przewagę nad szlifierkami kątowymi – znacznie, czyli do jednej lub

dwóch, skraca liczbę operacji szlifierskich. W przypadku stosowania szlifierek kątowych, jak wiadomo, ich liczba wynosi co najmniej trzy, a najczęściej z powodu dużych uszkodzeń powierzchni obrabianych elementów stalowych – cztery i więcej. Warto tu też wspomnieć, że w fabrycznym teście obróbki spawów taśmowa szlifierka FEIN okazała się prawie trzy razy bardziej efektywna od profesjonalnej szlifierki kątowej tej samej mocy.

Szlifierka taśmowa GRIT by FEIN GHB 15-50 dostępna jest w dwóch wersjach. Pierwsza oznaczona jest jako GHB 15-50 i przeznaczona do obróbki stali. Zaś druga – jako GHB 15-50 INOX, a więc stosuje się ją do szlifowania stali nierdzewnej. Oba modele wyposażone są w wytrzymałe silniki 1500-watowe. GHB 15-50 dysponuje prędkością obrotową wynoszącą 8500 min-1 i stabilizowaną przez układ elektroniczny. GHB 15-50 INOX ma elektroniczną regulację obrotów w zakresie 2500-7900/min, co oznacza, że ten model możemy dostosować do wymagań różnych operacji obróbczych i np. bardzo delikatnie szlifować. W obu modelach stosuje się szlifierskie pasy bezkońcowe o szerokości 50 mm i długości 1000 mm.

Pod względem konstrukcji szlifierka taśmowa GRIT by FEIN GHB 15-50 to połączenie przystawki do szlifowania ze szlifierką kątową, która pełni funkcję napędu. Maszyna ma dwie rękojeści do trzymania, które są takie same jak boczne uchwyty w szlifierkach kątowych. Wymiana szlifierskich pasów bezkońcowych odbywa się beznarzędziowo. Służy do tego specjalny mechanizm dźwigniowy, który zwalnia ich naciąg. W tym celu zmieniamy położenie dźwigni, zdejmujemy pas i zakładamy nowy, a potem cofamy ją do pierwotnej pozycji. Do pracy stacjonarnej służą dwie specjalne podstawy mające króciec do instalacji odpylającej. Jedną z nich wyposażono w pojemnik na opiłki.

Do swojej szlifierki FEIN oferuje bogatą gamę bezkońcowych pasów szlifierskich. Wykonamy nimi wiele różnych operacji: od czyszczenia, np. z rdzy, i szlifowania powierzchni stalowych, przez obróbkę spawów, do profilowania krawędzi elementów. Prezentowanym urządzeniem można także obrabiać rury i profile stalowe. W trybie stacjonarnym wykonamy nim większość operacji tradycyjnie zarezerwowanych dla taśmowych szlifierek stacjonarnych, a więc np. ukosowanie rur i profili, fazowanie ich krawędzi, itd.
Reasumując, szlifierka taśmowa GRIT by FEIN GHB 15-50 to urządzenie, które – naszym zdaniem – jest niezbędne w każdym warsztacie ślusarskim, firmach montujących instalacje wodne, jak też zajmujących się stawianiem konstrukcji stalowych, i obróbką stali nierdzewnych itp. Niewątpliwie skraca ona czas obróbki i ułatwia uzyskanie wysokiej jakości rezultatów w pracy.

Dane techniczne szlifierki GRIT by FEIN GHB 15-50

Model

GHB 15-50

GHB 15-50 INOX

Moc

1500 W

Obroty

8500/min

2500-7900/min

Szerokość taśmy

50 mm

Długość taśmy

1000 mm

Długość kabla

4 m

Waga (EPTA)

5,6 kg

5,6 kg

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments