Radio budowlane Metabo RC 12-18 32W BT DAB+

Dla profesjonalistów, którzy lubią pracować przy muzyce, Metabo zaproponowało radio warsztatowe RC 12-18 32W BT DAB+ z funkcjami powerbanku i ładowania akumulatorów do elektronarzędzi. Oferuje ono wysoką jakość dźwięku i z pewnością usatysfakcjonuje profesjonalistów, którzy są fanami muzyki i audycji radiowych.

Zaawansowane technologicznie

Metabo RC 12-18 32W BT DAB+ to radioodbiornik naszpikowany nowymi technologiami i wyposażony w 2 głośniki zapewniające dźwięk o wysokiej jakości. Zastosowano w nim tuner cyfrowy, który automatycznie wyszukuje i odbiera rozgłośnie nadające na falach FM (zakres –

87,5−108 MHz) oraz DAB/DAB+ (174−240 MHz), jak też zapamiętuje 8 ulubionych stacji. Do radia Metabo RC 12-18 32W BT DAB+ można podłączyć zewnętrzne źródła dźwięku za pośrednictwem wejścia AUX-IN lub technologii Bluetooth®. Dzięki temu możemy odtwarzać swoje ulubione utwory muzyczne zapisane w pamięci smartfona czy odtwarzacza MP3, jak również streamingowane przez popularne internetowe serwisy i aplikacje muzyczne. Warto tu dodać, że użytkownicy mogą regulować poszczególne pasma częstotliwości dźwięku, gdyż radio ma equalizer. Oferuje ono także funkcję SplitSound, która pozwala podłączyć głośnik drugiego radioodbiornika i w ten sposób zwiększyć moc dźwięku.

Przyjazne w obsłudze

Obsługa urządzenia odbywa się za pośrednictwem przycisków i pokrętła. Ułatwiają ją komunikaty pokazywane na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym. Informują one m.in. o częstotliwości radiowej, odbieranej stacji, poziomie sopranów/basów, aktualnym czasie, stanie naładowania akumulatora zasilającego lub ładowanego itd. Na wyświetlaczu pokazywane są także komunikaty tekstowe nadawane przez stacje radiowe czy generowane przez urządzenie podczas jego parowania ze sprzętem zewnętrznym.

Hybrydowo zasilane

Radio Metabo RC 12-18 32W BT DAB+ może być zasilane z sieci prądem zmiennym 230 V/50 Hz lub z dowolnego systemowego akumulatora Metabo/CAS o napięciu 12 lub 18 V. Oferuje też wiele dodatkowych praktycznych rozwiązań przydatnych na każdym placu budowy czy warsztacie. Zasilany akumulatorowo nowy sprzęt pełni więc rolę powerbanka – przez port USB-C mogą być zasilane smartfony, odtwarzacze MP3, tablety, laptopy, a nawet mobilne lampy warsztatowe czy latarki LED. Co więcej, radioodbiornik wyposażony jest też w oddzielną ładowarkę indukcyjną dla smartfonów, które można w ten sposób zasilać. Gdy zaś z kolei omawiane radio podłączymy do sieci 230 V, staje się ładowarką 12- i 18-woltowych akumulatorów Metabo przeznaczonych do zasilania elektronarzędzi. W tym celu akumulator umieszcza się stacji ładowania, która zabezpieczona jest przed pyłem i wodą otwieraną osłoną.

Solidne wykonanie

Omawiane radio RC 12-18 32W BT DAB+ ma solidną obudowę z tworzywa sztucznego o klasie ochronności IP 54. Jest więc odporne na uderzenia i strumienie deszczu, a także pyłoszczelne. Co więcej, sprzęt można także piętrzyć i łączyć z każdą walizką narzędziową metaBOX. Jego obudowa wytrzymuje obciążenie do 40 kg. Zintegrowano w niej także otwieracz do butelek, który podnosi funkcjonalność radioodbiornika, czyniąc go przydatnym sprzętem podczas spożywania posiłków czy konsumpcji napojów chłodzących.

pins

Dane techniczne radia budowlanego Metabo RC 12-18 32W BT DAB+

Zasilaniesieciowe 230 V lub akumulatorowe 12 albo 18 V
Maks. czas pracy naładowanego w 100% akumulatora4 h (18 V/2.0 Ah), 10,5 h (18 V / 5,2 Ah) lub 22 h (18 V / 10 Ah)
Zakres częstotliwości DAB+174-240 MHz
Zakres częstotliwości FM87.5-108 MHz
Porty wyjścioweAUX-IN, USB-C
Bluetooth®+
Ciężar bez akumulatora6,8 kg
Ciężar z akumulatorem7,2kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments