PUNKTAK AUTOMATYCZNY VOREL 35240

Punktak automatyczny Vorel 35240 ułatwia i przyspiesza wyznaczanie punktów do precyzyjnego pozycjonowania wierconych otworów.

 

Punktowanie to wykonanie niewielkiego zagłębienia, które wyznacza dokładnie miejsce wiercenia. Dodatkowo zapobiega to niekontrolowanemu przesuwaniu się wiertła po powierzchni obrabianego elementu.

235240

W kompaktowych, lekkich punktakach automatycznych Vorel 35240 używany tradycyjnie przy punktowaniu młotek zastąpiła mocna sprężyna. Porusza ona hartowaną iglicę stalową, która pełni funkcję tradycyjnego punktaka ręcznego. W prezentowanym punktaku Vorel 35240 naciąganie sprężyny zostało też zautomatyzowane. Bezpośrednio po dociśnięciu iglicy do materiału oraz wyzwoleniu sprężyny nie

musimy jej naciągać i możemy od razu zaznaczać kolejny punkt. Punktak automatyczny Vorel 35240 ma też regulację siły uderzenia iglicy, która umożliwia optymalne dobranie jej wartości do twardości obrabianego materiału. Dzięki temu unikamy jego pęknięć czy uszkodzeń. Narzędzie ma długość 140 mm i waży 56 g. Jego korpus wykonano z moletowanego aluminium.

HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments