PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO METABO

Na 10. jubileuszową ogólnopolską konferencję Metabo Polska zaprosiło swoich najlepszych dystrybutorów do hotelu Przystań w Olsztynie. W spotkaniu wzięło udział ponad 120 osób, reprezentujących 70 firm z całego kraju.

Oficjalna część 10. Ogólnopolskiej Konferencji Metabo odbyła się w Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie i miała uroczystą oprawę. Tradycyjnie konferencję otworzył Sławomir Surma, prezes zarządu Metabo Polska. Zaś w imieniu niemieckiej centrali polskich dystrybutorów Metabo powitał Bernd Baudler, dyrektor regionu Europy Wschodniej, Skandynawii i Wielkiej Brytanii. – Dziękuję wszystkim za

owocną współpracę i zapraszam do jej kontynuowania oraz intensyfikacji – powiedział Bernd Baudler. Dla Sławomira Surmy 10. jubileuszowa Konferencja Metabo Polska to było wyjątkowe spotkanie, na którym należało zadać istotne pytania o wyzwania rynku elektronarzędzi w obecnych czasach i dać kategoryczne odpowiedzi na nie: – Najważniejszymi z obecnych wyzwań są cyfryzacja, e-commerce i wysokie tempo zmian rynkowych. Należy dopasować się do szybkości zachodzących zmian na rynku i w otoczeniu biznesowym. Żyjemy bowiem w czasach, gdy zmiany następują szybciej niż kiedykolwiek wcześniej; gdy cyfryzacja zaczęła silnie wpływać na całe nasze życie. a internet stał się narzędziem dialogu między dostawcami i ich klientami. Zmiany te oczywiście dotyczą również naszej branży elektronarzędzi bez względu na to, czy jej uczestnik jest producentem czy sprzedawcą lub użytkownikiem maszyn. Remedium na trudności spowodowane tymi zmianami, proponowanym przez Metabo, jest zastosowanie odpowiednich narzędzi, np. takich jak wykorzystanie najnowszych technologii, ponieważ bez palety właściwych innowacji i produktów nie można budować sukcesu biznesowego, jak również naszego Programu Partnerskiego oraz wspólnego systemu zasilania akumulatorowego CAS (Cordless Alliance System) – konkludował Sławomir Surma.

Następnie opowiedział o osiągnięciach biznesowych Metabo na świecie i w Polsce: – Od 2017 r. mamy 85 urządzeń akumulatorowych dostępnych w klasie 18 V, a więc jeden z najbardziej kompletnych programów elektronarzędzi bezprzewodowych w branży. Wskaźnik naszej innowacyjności w ub.r. przekroczył 55%. W 2017 r. wygenerowaliśmy obrót w wysokości 460 mln EUR, ustanawiając kolejny, ósmy rekord w ostatnich ośmiu latach. W br. przekroczymy 500 mln EUR. W latach 2009–17 z poziomu 306 mln EUR obroty Metabo wzrosły o 169 mln EUR, co odpowiada średniej rocznej stopie wzrostu na poziomie 6% na całym świecie. Głównym czynnikiem tego wzrostu była technologia akumulatorów o średniorocznym wzroście 20%. W Polsce w ub.r. Metabo osiągnęło wzrost powyżej 7%. Na te wyniki miał negatywny wpływ atak hakerski, który spowodował 1,5-miesięczne wyłączenie dostaw. W br. nasz wzrost to 10–12% i przewidujemy utrzymanie lub zwiększenie tego poziomu dynamiki przychodów Metabo Polska – zapowiedział Sławomir Surma.

Sławomir Surma, prezes zarządu Metabo Polska, podczas swojego wystąpienia

Następnie przedstawił historię innowacji Metabo, przypominając o osiągnięciach niemieckiej firmy w rozwoju techniki maszyn bezprzewodowych. – Jednakże Metabo to nie tylko producent mający duży bagaż osiągnięć, ale także firma doskonale przygotowana do przyszłości – stwierdził Sławomir Surma. – Jesteśmy generalnym producentem, który ma w ofercie wszystkie popularne elektronarzędzia. Przy tym oferujemy naszym głównym grupom docelowym bardzo wyspecjalizowane produkty i rozwiązania systemowe dostosowane dokładnie do ich potrzeb. Zauważyli to inni producenci narzędzi klasy premium, którzy przystąpili do współpracy z Metabo i wykorzystują naszą technologię akumulatorową do zasilania swoich maszyn, przyczyniając się do poszerzenia zasięgu naszych kompetencji. Są to znane i cenione firmy: Mafell, Rothenberger, Collomix, Eisenblätter, Eibenstock, Haga, Steinel, a także Starmix. Dla nich to właśnie stworzyliśmy wspólny system zasilania akumulatorowego CAS (Cordless Alliance System). Jak wiadomo, firmy te produkują elektronarzędzia, ale mają inne od nas główne grupy docelowe klientów lub szerokość oferty. Dlatego bardziej uzupełniamy się z nimi, aniżeli konkurujemy. Nasz alians jest

wyrazem pozytywnego myślenia o użytkownikach, czego efektem jest zaoferowanie ogólnego standardu zasilania akumulatorowego niezależnego od producenta. Obejmuje on obecnie wszystkie popularne elektronarzędzia oraz maszyny specjalistyczne – poinformował Sławomir Surma i przedstawił korzyści płynące ze współpracy z Metabo: – Konsekwentnie realizujemy naszą strategię, koncentrując się na profesjonalnych użytkownikach i głównych grupach docelowych. Nasza polityka dystrybucji ukierunkowana jest na profesjonalnych partnerów handlowych. A do tego mamy najlepszą technologię akumulatorową na rynku. Dzisiaj możemy zbudować każde ręczne narzędzie elektryczne w wersji akumulatorowej. Posiadamy też odpowiednie narzędzia akumulatorowe do wszystkich zastosowań w naszych grupach docelowych, w tym specjalistyczne maszyny. Wiemy, czego chcą profesjonalni użytkownicy. Nie dostarczamy im produktów-gadżetów. Nie oferujemy też innowacji technicznych bez możliwości praktycznego ich stosowania. Dzięki naszemu partnerskiemu sojuszowi (CAS) dajemy klientom swobodę w używaniu maszyn najbardziej renomowanych producentów w branży. Dzięki temu z Metabo można zarabiać i zwiększać swoje udziały w rynku elektronarzędzi – konkludował Sławomir Surma.

Paweł Dawidowicz, dyrektor handlowy Metabo Polska, omawia program partnerski

Następnie Paweł Ozga, specjalista ds. szkoleń i pokazów w Metabo Polska, opowiedział o szczegółach technicznych technologii akumulatorowej, wyjaśniając przyczyny wzrostu jej wydajności. Natomiast program LiHD Partner zaprezentował Paweł Dawidowicz, dyrektor handlowy Metabo Polska. – Jest to program partnerski przeznaczony dla wąskiego grona firm, które będą chciały dynamicznie się rozwijać wspólnie z Metabo przez kolejne lata w zakresie elektronarzędzi akumulatorowych. Mówiąc o rozwoju, mam na myśli promocję technologii LiHD, a także rosnącą sprzedaż naszych elektronarzędzi generującą przy tym satysfakcjonującą marżę. Jednym z filarów naszego programu, oprócz specjalnych warunków handlowych, szkoleń czy wsparcia marketingowego, jest wyjątkowy program serwisowy All-In-Service, czyli trzy lata bezpłatnych napraw elektronarzędzi akumulatorowych, w tym również samych akumulatorów – poinformował Paweł Dawidowicz. O szczegółach działań promocyjnych w ramach programu LiHD mówił Marek Kistowski, dyrektor marketingu w Metabo Polska: – Chcemy silnie promować naszych partnerów LiHD. Dlatego prowadzimy z nimi kampanie reklamowe, a także dbamy o wizualizację ich punktów handlowych, o wystawy sklepowe itd.

Marek Kistowski, dyrektor marketingu w Metabo Polska, opowiedział o działaniach promocyjnych

W drugim dniu konferencji zorganizowano w hotelu cztery panele tematyczne. Pierwszy z nich, poświęcony programowi CAS, poprowadził Sławomir Surma. Tematem drugiego panelu był program LiHD Partner, który w szczegółach przedstawiał Paweł Dawidowicz. Podczas zajęć trzeciego panelu Paweł Ozga zaprezentował nowości produktowe oraz innowacje. W jego ramach odbyły testy praktyczne maszyn Metabo i każdy z uczestników mógł je sprawdzić w pracy. Czwarty panel poświęcony był wizji elektronicznej przyszłości. Opowiadał o niej Adrian Stankiewicz, specjalista nowych technologii.

Konferencję zakończył bankiet w restauracji, podczas którego uhonorowano nagrodami najlepszych dealerów Metabo w Polsce. Przyznano je w kategoriach najwyższej sprzedaży, najwyższej dynamiki sprzedaży, najwyższej sprzedaży elektronarzędzi akumulatorowych, wysokiej dynamiki sprzedaży elektronarzędzi akumulatorowych, debiutu roku i rozwoju programu przemysłowego.

Reasumując, Metabo Polska podczas konferencji pokazało, że jest nie tylko stabilnym partnerem biznesowym, dynamicznie rozwijającym swoją ofertę produktową i wprowadzającym na rynek innowacyjne rozwiązania

akumulatorowe, ale także producentem silnie kształtującym przyszłość rynku elektronarzędzi. Dlatego Sławomir Surma, podsumowując konferencję, powiedział, że przyszłość należy do Metabo.

pins

Zajęcia praktyczne poprowadził Paweł Ozga, specjalista ds. szkoleń i pokazów w Metabo Polska (tnie z lewej strony akumulatorową szlifierkąkątową)

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments