Przystawka do szlifowania spoin pachwinowych

W Fabryce Narzędzi GLOB opracowano przystawkę do szlifierek kątowych 125 mm z płynną regulacją obrotów, przeznaczoną do precyzyjnego szlifowania i polerowania spoin pachwinowych.

 

Wydłużona konstrukcja przystawki pachwinowej ma przekładnię zwalniającą na pas klinowy wielorowkowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskano małą głowicę roboczą, która umożliwia obróbkę spoin w miejscach trudno dostępnych. Przystawka jest przeznaczona do współpracy ze wszystkimi szlifierkami kątowymi pracującymi z tarczami o średnicy 125 mm i mającymi płynną regulację obrotów, najlepiej w zakresie od 1500 do 11.000 obr./min. Przy maksymalnych obrotach szlifierki (11.000

obr./min) na głowicy przystawki na biegu jałowym uzyskuje się obroty rzędu 7600/min. Na głowicy przystawki można montować różne narzędzia do szlifowania i polerowania. Podstawowym narzędziem ściernym przystawki do obróbki spoin są prasowane tarcze z włókniny ściernej firmy Cibo. Do polerowania można używać ściernic listkowych talerzowych z włókniny lub innych ściernic polerskich przeznaczonych do stali nierdzewnej i innych metali nieżelaznych, a także krążków z filcu do polerowania z użyciem past polerskich.
Montaż przystawki na szlifierce jest łatwy i przebiega szybko. Regulowana osłona podczas szlifowania nie zasłania tarczy, przez co obrabiane powierzchnie są doskonale widoczne. Narzędziem tym możemy dostać się nawet w bardzo wąskie szczeliny i wyszlifować ich powierzchnie.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments