PRZYKŁADNICA TRASERSKA WIELOFUNKCYJNA LEANCRAFT MITO-6 250 MM

LeanCraft, polski producent narzędzi pomiarowych i akcesoriów, w tym roku wprowadził na rynek bogatą gamę innowacyjnych produktów. Wśród nich jest przykładnica traserska wie-lofunkcyjna MITO-6 250 mm.

Ma kształt „T” i wykonana jest z mocnego laminatu oraz sklejki drewnianej. Na jej bokach znajduje się 7 podziałek milimetrowych. Dwie mają długość 5 cm, kolejne dwie łączone wspólnym punktem zerowym – 7.5 cm, następne dwie – 25 cm. Długość siódmej podziałki znajdującej się na odwrotnej stronie przyrządu wynosi 15 cm. W środku dłuższego ramienia mamy

z kolei podziałkę półcentymetrową o długości 27,5 cm i 58 otworów traserskich w kształcie elipsoidalnym, rozmieszczonych liniowo w jej środku co 0,5 cm. Zaś na odwrocie krótszego, pogrubionego sklejką ramienia przykładnicy, oprócz wspomnianej podziałki 15-centymetrowej, jest równoramienne, trójkątne gniazdo pozycjonujące o kącie wierzchołko-wym 90°, a także 9 otworów o średnicach od 2 do 10 mm stopniowanych co 1 mm.

Przykładnicą LeanCraft MITO-6 250 mm możemy w łatwy i szybki sposób wykonać trasowa-nie pod kątem 90° oraz wzdłuż np. deski lub płyty (podziałka co 5 mm), wyznaczyć środek np. deski, listwy czy kantówki, punkty względem tego środka, kąt 90° oraz równe odległości (co 5 mm) od wierzchołków kątów prostych oraz odcinki na ich dwusiecznej o długości do 27,5 cm. Można nią także zmierzyć wymiary przedmiotów, sprawdzić ułożenie elementów pod kątem 90° oraz średnice wierteł, śrub, prętów gwintowanych, kołków itp. (służą do tego wspo-mniane otwory).

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments