PRZEWODOWE SZLIFIERKI OSCYLACYJNE (CZĘŚĆ V). PODSTAWOWE OGÓLNE ZASADY DOBORU

Najważniejsze kryterium doboru profesjonalnej szlifierki oscylacyjnej to zakres prac szlifierskich. Wydajność obróbki ma tu mniejsze znaczenie, ważna natomiast jest jej jakość.

 

Zgodnie z tym, do cięższych zadań, tj. szlifowania zgrubnego drewna, należy używać maszyn mocniejszych o większej mimośrodowości (ok. 5 mm) i stopie szlifierskiej, bo to zapewnia odpowiednio dużą wydajność pracy, zaś do delikatnego szlifowania – elektronarzędzi o małym mimośrodzie i mniejszej mocy. Wybierając maszynę, nie musimy się tu także kierować regułą 25% mówiącą, że maszyna powinna dysponować zawsze odpowiednim, tj. co najmniej 25-procentowym, zapasem mocy, gdyż szlifując delikatnie, nie będziemy jej zbytnio przeciążali. Podczas zakupu warto się zastanowić, jaki kształt

stopy szlifierskiej najlepiej nam odpowiada. Na przykład do szlifowania w trudno dostępnych miejscach najbardziej najlepiej nadaje się stopa trójkątna.
Dla dokładnej i wysokojakościowej pracy szlifierką oscylacyjną ważne są także takie cechy, jak ergonomiczność, łatwość obsługi czy niski poziom wibracji. Stąd warto wybrać szlifierkę mającą system antywibracyjny, odpowiednio profilowane rękojeści, najlepiej pokryte miękką wykładziną (tzw. soft grip). Pamiętajmy, że elektronarzędzia wygodne w operowaniu i obsłudze są także najbardziej efektywne w pracy.

Milwaukee_SPS140-1

pins

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar