PRZEWODOWE SZLIFIERKI MIMOŚRODOWE (CZĘŚĆ II). POLA ZASTOSOWAŃ

W szlifierkach mimośrodowych, podobnie jak w oscylacyjnych, stosuje się wyłącznie narzędzia ścierne nasypowe. Ponieważ szlifierki mimośrodowe mają stopy okrągłe, nie używa się w nich prostokątnych arkuszy, lecz papierowe lub płócienne krążki ścierne.

 

Do najbardziej typowych operacji wykonywanych szlifierkami mimośrodowymi zalicza się: (1) usuwanie starych farb i lakierów, (2) oszlifowywanie farb i lakierów, (3) szlifowanie podkładów i primerów, (4) szlifowanie międzywarstwowe powłok lakierowanych, (5) polerowanie lakierów i powierzchni z tworzyw sztucznych, (6) wyszlifowywanie defektów na karoseriach, (7) usuwanie powłok antyporostowych, (8) szlifowanie zgrubne i wykańczające stopni schodów, desek, półek, ościeżnic, ram itp., (9) szlifowanie w poprzek włókien drewna, (10) wygładzanie śladów po

struganiu powierzchni drewnianych, (11) szlifowanie powierzchni drewnianych w celu przygotowania ich do woskowania, (12) szlifowanie zgrubne i wykańczające materiałów drewnopochodnych, (13) szlifowanie i polerowanie materiałów mineralnych, (14) szlifowanie zgrubne i wykańczające miejsc szpachlowanych itp.

Fot_8_IMG_0832_01

Można więc powiedzieć, że szlifierki mimośrodowe to elektronarzędzia przeznaczone głównie do wykańczającej obróbki szlifierskiej drewna, powierzchni lakierowanych lub malowanych farbami, a także wykonanych z materiałów mineralnych. Niektóre ich typy, szczególnie o większej mimośrodowości i z wymuszonymi obrotami, mogą być z powodzeniem wykorzystane do szlifowania zgrubnego. Szlifierek mimośrodowych używają głównie stolarze, meblarze, firmy remontowe zajmujące się wykańczaniem wnętrz, blacharze i lakiernicy samochodowi, a także zakłady produkujące i odnawiające jachty, łodzie motorowe, kajaki itd.

pins
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar