Przewodowe pilarki szablaste od Metabo

W swojej ofercie elektronarzędzi przewodowych Metabo posiada dwie pilarki szablaste, które różnią się mocą i wyposażeniem technicznym. Zaspokajają one wymagania zróżnicowanej grupy profesjonalistów, którzy w swojej pracy wykorzystują tego typu pilarki.

Mocne napędy i sterowanie elektroniczne

Przewodowe pilarki szablaste Metabo SSE 1100 i SSEP 1400 MVT to bliźniacze urządzenia mające klasyczną konstrukcję. Napędzane są silnikami komutatorowymi o mocach 1100 W (SSE 1100) i 1400 W (SSEP 1400 MVT), które generują za pośrednictwem przekładni suwy o częstotliwościach 0-2600/min (SSE 1100) i 0-2800/min (SSEP 1400 MVT) oraz skokach odpowiednio 26 i 28 mm. Częstotliwość suwów w obu modelach jest regulowana elektronicznie za

pomocą włącznika spustowego. Przy tym piła szablasta SSEP 1400 MVT wyposażona jest w układ Vario-Constamatic (VC), który stabilizuje suwy pod zmiennym obciążeniem i pozwala także ustawiać pokrętłem 6 zakresów częstotliwości suwów: 0-1600, 0-1800, 0-2000, 0-2300, 0-2500 i 0-2800 min-1.

Podcinanie i system antywibracyjny Metabo Vibra Tech (MVT)

W modelu SSEP 1400 MVT znajdziemy również mechanizm oscylacji brzeszczotu określany także jako funkcja podcinania. Przypomnijmy, podobne rozwiązanie wykorzystuje się w wyrzynarkach. Dzięki niemu brzeszczot może poruszać się po linii prostej albo po łuku. Użytkownik omawianej pilarki SSEP 1400 MVT ma do dyspozycji trzy poziomy podcinania, dzięki czemu może odpowiednio do swoich potrzeb operacyjnych maksymalizować wydajność cięcia zgrubnego materiałów drewnianych. Pilarka szablasta SSEP 1400 MVT charakteryzuje się także niskim poziomem wibracji, co jest konsekwencją zastosowania przeciwwagi w konstrukcji jej przekładni. Jest ona główną składową układu antywibracyjnego Metabo Vibra Tech (MVT), który odpowiada za zmniejszenie ilości drgań powstających podczas pracy silnika i mechanizmów przekładni, które zamieniają ruch obrotowy jednostki napędowej na posuwisto zwrotny brzeszczotu, oraz transmitowane są na ręce użytkownika sprzętu.

Ergonomia i ułatwiona obsługa

W obu piłach akcesoria (brzeszczoty) montuje się w beznarzędziowo obsługiwanym uchwycie Metabo Quick. To bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające szybko i sprawnie wymieniać osprzęt. Omawiane pilarki szablaste wyposażono w specjalny zderzak-stopkę, który można wysuwać, regulując w ten sposób zagłębienie brzeszczotu w obrabianym materiale. W górnej części obudowy uchwytu narzędziowego modelu SEP 1400 MVT znajduje się dioda LED do doświetlania miejsca pracy.
Obie pilarki szablaste są bardzo wygodne w operowaniu. To zasługa ergonomicznego uchwytu głównego typu „D” oraz zastosowanych materiałów antypoślizgowych (softgripów). Znajdują się one na uchwycie głównym i pokrywają obudowę przekładni. Softgripy nie tylko tłumią wibracje, ale także umożliwiają pewny chwyt, który jest podstawowym warunkiem bezpiecznej pracy. Z kolei operowanie podczas pracy ciągłej ułatwia blokada włącznika głównego.
Należy tu zauważyć, że do produkcji omawianych pił szablastych Metabo zastosowało wysokiej jakości tworzywa sztuczne. Ich mechanizmy przekładni mieszczą się w obudowie z ciśnieniowego odlewu aluminium oraz są zabezpieczone przed kurzem i wodą. Dzięki temu obie pilarki mają wysoką trwałość i odporność na ekstremalne warunki budowlane.

Reasumując, przewodowe pilarki szablaste Metabo SSE 1100 i SSEP 1400 MVT to mocny i zaawansowany technicznie sprzęt dla profesjonalistów. Dzięki wysokiej jakości wykonania i optymalnym parametrom pracy sprawdzi się w trudnych warunkach prac budowlanych, instalacyjnych, rozbiórkowych. Co więcej, z zalet pił szablastych Metabo skorzystają także producenci i renowatorzy palet, ekipy ratownictwa drogowego, strażacy itp.

Dane techniczne przewodowych pił szablastych Metabo SSEP 1400 MVT

ModelSSE 1100SSEP 1400 MVT
Napięcie zasilania (V)230230
Moc nominalna/użyteczna (W)1100/5501400/600
Liczba suwów (min-1)0-26000-2800
Długość skoku brzeszczotu (mm)2832
Ruch wahadłowy brzeszczotu+ (3-stopniowy)
Elektronika Vario-Constamatic (VC)+
Elektronika Vario (V)+
Dioda LED+
Beznarzędziowe mocowanie brzeszczotu QUICK++
System antywibracyjny Metabo Vibra Tech (MVT)+
Długość kabla (m)44
Waga bez kabla (kg)3,94,6

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments