PRZEMYSŁOWA WIOSNA 2019 W KIELCACH

W dniach 26–28 marca Kielce stały się przemysłową stolicą Polski. To wszystko za sprawą Kieleckiego Salonu Technologii Obróbki Metali, który tradycyjnie odbył się w ramach cyklu „Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce” .

 

Na przestrzeni ostatnich lat targi STOM-TOOL urosły do rangi cenionej wśród wystawców w kraju za granicą dużej europejskiej imprezy branżowej poświęconej narzędziom i maszynom CNC do obróbki metali. Są one jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. W ostatnich dnia marca Kielce stały się miejscem, w którym swoją ofertę zaprezentowali wystawcy z zakresu pneumatyki, hydrauliki, napędów, sterowań i przemysłu pomiarowego. Większość maszyn i urządzeń prezentowana była podczas

pracy, co jest ogromnym atutem kieleckich targów. Można było także zobaczyć wiodących producentów maszyn do cięcia. Licznie reprezentowana była branża poświęcona technologii szlifowania.

 

Na tego typu imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli naszej redakcji. Interesowały nas głównie firmy oferujące narzędzia skrawające i oprzyrządowanie do obrabiarek oraz wiodący producenci wszelkiego rodzaju maszyn.
Na stoiskach, tak jak w latach poprzednich, można było podziwiać nowoczesne, coraz bardziej wydajne i precyzyjne narzędzia. Nowe rozwiązania są zauważalne m. in. w zakresie nowych gatunków materiałów narzędziowych i narzędzi składanych o bardziej zoptymalizowanych geometriach. Pojawiają się nowe gatunki i geometrie płytek z węglika spiekanego przeznaczone dla konkretnych branż, materiałów i zastosowań. Coraz ważniejsza staje się chociażby dokładność wymiarowo-kształtowa i sztywność narzędzi.
To najlepszy dowód, że branża narzędziowa prężnie się rozwija, a to z kolei pozwala w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnych obrabiarek, niezbędnych do wydajnej obróbki trudnych materiałów. Takich rozwiązań dostarczają właśnie uczestniczący w tegorocznej edycji targów STOM przedstawiciele branży narzędziowej. O wielu z nich nie raz pisaliśmy już na łamach „Gazety Narzędziowej”.

W czasie targowych spotkań rozmawialiśmy o nowych propozycjach, innowacjach. Nasi rozmówcy potwierdzali, że we współczesnym przemyśle maszynowym obróbka skrawaniem jest wciąż technologią niezastąpioną, a nowe technologie i materiały czynią ją coraz bardziej wydajną i precyzyjną. Kielecki Salon Technologii Obróbki Metali to impreza, którą warto odwiedzać, tegoroczna edycja dowiodła tego najlepiej.

JCh

Połączone teamy Fabryki Narzędzi Glob i angielskiej marki EVOLUTION

 

Załoga targowa Fabryki Narzędzi Glob

 

Stoisko MS Company

 

Piętrowe stoisko firmy PFERD

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar