Przecinarki do rur Exact

Fińska firma Exact Tools Oy, która opracowała innowacyją metodę cięcia rur, wprowadziła na rynek nowe typy przecinarek do cięcia rur stalowych oraz z tworzyw sztucznych wraz z akcesoriami.

 

 

Nagradzane innowacyjne urządzenia do cięcia rur są jednymi z najszybszych, najłatwiejszych w obsłudze, najbezpieczniejszych i precyzyjnych rozwiązań do cięcia i ukosowania rur. Po przecięciu uzyskujemy równą powierzchnię, a rura gotowa jest do montażu. Wykorzystanie przecinarek Exact do szerokiego zakresu średnic i materiałów eliminuje wiele z problemów towarzyszących przecinaniu rur.
Dostępnych jest 7 różnych modeli przecinarek, począwszy od Exact PipeCut 170 i 170E

przeznaczonych do przecinania rur stalowych o średnicach w zakresie 15 mm do 170 mm, do modelu Exact PipeCut P400 zaprojektowanego do cięcia i ukosowania w jednym procesie rur z tworzyw sztucznych o średnicach od 100 do 400 mm ze ścianką o grubości nie przekraczającej 25 mm.

 

 

Do każdego modelu przecinarki przeznaczone są trzy rodzaje tarcz: TCT (uzębienie z węglików wolframu), tarcze ogólnego zastosowania do cięcia stali, miedzi, aluminium, tworzyw sztucznych i materiałów wielowarstwowych. Drugi typ tarcz do tarcze CERMET (uzębienie ceramiczne) przeznaczone są ciężkich zastosowań, takich jak cięcie stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Trzecim rodzajem tarcz są tarcze z nasypem DIAMENTOWYM przeznaczone do cięcia rur żeliwnych.
Przecinarka Exact V1000 to jeden z najnowszych modeli. Przeznaczona jest do cięcia spiralnych rur wentylacyjnych w zakresie średnic od 75 mm do 1000 mm, ze ściankami od 1,5 do 6 mm. Urządzenia te przeznaczone są dla profesjonalistów zajmujących się instalacjami przemysłowymi w rafineriach, elektrowniach, fabrykach chemicznych, szpitalach oraz innych obiektach przemysłowych. Są również używane przy budowie i renowacji budynków, w stoczniach, przy budowie systemów wodociągowych i odprowadzania ścieków, a także w systemach grzewczych i klimatyzacyjnych.

 

 

Urządzenia Exact są niezwykle łatwe w użytkowaniu podczas cięcia rur stalowych, żeliwnych oraz ze stali nierdzewnej, aluminium, miedzi i większości tworzyw sztucznych.
Przecinarka mocno obejmuje przecinaną rurę, a tarcza automatycznie jest ustawiona prawidłowo do cięcia, poza tym cały ciężar przecinarki spoczywa na ciętej rurze. Podczas cięcia tarcza skrawa powierzchnię rury zamiast ją szlifować, przez co uzyskujemy powierzchnię wolną od przypaleń i bezpośrednio po cięciu gotową do instalacji. Proces cięcia jest wolny od pyłu oraz iskier. Kolejne ważne cechy przecinarek Exact to możliwość cięcia rur na poziomie podłogi, poprawa warunków i bezpieczeństwa pracy (włączając w to bezpieczeństwo pożarowe), znaczny wzrost wydajności pracy poprzez ekstremalnie szybkie cięcie, łatwość użycia. Cięcie rur przeprowadzone może być wszędzie tam, gdzie dostępne jest zasilanie elektryczne.
Każda przecinarka dostarczana jest z zestawem podpór rolkowych (poza modelem V1000, do którego podpory są opcjonalne), z kluczem sześciokątnym, drukowaną instrukcją obsługi w języku polskim, instrukcją połączoną z prezentacją wideo na płycie CD. Całość zapakowana jest w wytrzymałą torbę nylonową, którą w bardzo łatwy sposób można transportować.

 

 

Przecinarkom firmy Exact Tools PipeCut 220E, 280E oraz 360E zostały przyznane nagrody The Red Dot Design Award 2013. The red dot (czerwona kropka) jest renomowanym wyróżnieniem za wysoką jakość wzornictwa. Jury złożone z grupy 37 międzynarodowych ekspertów oceniło 4662 przedłożonych projektów z 54 krajów. Jury uhonorowało prestiżowym znakiem jakości jedynie produkty, które znacznie odróżniały się od innych ze względu na ich doskonałą konstrukcję.  Wszystkie urządzenia Exact objęte są 2-letnią gwarancją w systemie door-to-door. Wyłącznym przedstawicielem firmy Exact w Polsce jest Fabryka Narzędzi GLOB Sp. z o.o. z Bielska-Białej. Firma GLOB zapewnia również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Dodatkowe informacje dostępne na stronach: www.fnglob.pl oraz www.exacttools.com/pl.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar