Przecinarki do metalu (część I)

Przecinarki do metalu to specjalistyczne urządzenia półstacjonarne, napędzane elektrycznie, przeznaczone do cięcia różnego rodzaju metali za pomocą korundowych tarcz ściernych i specjalizowanych pił tarczowych.

Przecinarki do metalu (ang. chopsaw) to popularny rodzaj pilarek wykorzystujących jako narzędzia korundowe tarcze do cięcia o średnicy zewnętrznej 355 mm i wewnętrznej 25,4 mm (1”) lub/i piły tarczowe węglikowe przeważnie o średnicy 305 i 355 mm. Są one maszynami półstacjonarnymi, łatwymi do transportu lub przenoszenia do miejsca pracy. Produkuje się je wyłącznie dla użytkowników z przemysłu i rzemiosła.


Pola zastosowań przecinarek do metalu

Maszyny te mają następujące podstawowe pola

zastosowań: cięcie profili, rur, prętów, kątowników i innych elementów z różnych rodzajów stali, aluminium i metali nieżelaznych. Można nimi też ciąć elementy z tworzyw sztucznych, a nawet drewna. Jednakże takie ich zastosowanie jest praktycznie marginalne. Wykorzystuje się je w wielu dziedzinach gospodarki. Pracują nimi zakłady przemysłowe i warsztaty zajmujące się obróbką metali, produkcją, remontami i serwisowaniem maszyn, statków, pojazdów kolejowych, kontenerów, wytwarzaniem i montażem konstrukcji stalowych (od mostów po hale), ogrodzeń, bram itp.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments