PRZECINARKA SPALINOWA DEDRA DED8835

„Sercem” przecinarki spalinowej Dedra DED8835 jest 2-suwowy silnik spalinowy o pojemności 58 cm3 i moc 2,4 kW (2,72 KM). Sprzęt więc przystosowany jest do wykonywania ciężkich zadań przy użyciu diamentowych i korundowych tarcz do cięcia.

Do napędu przecinarki spalinowej Dedra DED8835 służy mieszanka benzyny bezołowiowej (minimalna liczba oktanowa – 89) i oleju w proporcji 40:1. . Chłodzony powietrzem silnik ma regulowaną prędkość obrotową do 9500 obr./min. Spust przepustnicy znajduje się pod palcem wskazującym w tylnej części chwytowej narzędzia. Zastosowana przekładnia pasowa obniża

prędkość obrotową silnika do maksymalnie 4900 obr./min (prędkość obrotowa wrzeciona). Napęd z silnika na tarczę przekazywany jest się za pomocą paska klinowego. Jego naciąg regulowany jest półautomatycznie sprężyną. Silnik uruchamia się za pomocą tradycyjnego rozrusznika z mechanizmem linkowym. Za dostarczanie do silnika czystego powietrza odpowiedzialny jest system, który składa się z dwóch filtrów. Ich zadaniem jest ochrona silnika przed przedostaniem się do jego wnętrza pyłu, kurzu i innych nieczystości powstających podczas cięcia.

Maszyna przystosowana jest do współpracy z tarczami ściernymi i diamentowymi o maksymalnej średnicy 300 mm i średnicy otworu montażowego 25,4 mm. Maksymalna głębokość cięcia to 105 mm. Tarcza tnąca jest częściowo schowana pod metalową pokrywą, która zabezpiecza użytkownika przed wyrzucanymi iskrami, drobinami materiału i kurzem. Wszystkie mechanizmy przecinarki zamontowane są na gumowych wibroizolatorach, które tworzą jej system antywibracyjny. Urządzenie bez tarczy i z pustym bakiem waży 10,4 kg.

Przecinarka spalinowa Dedra DED8835 jest maszyną wielofunkcyjną. W zależności od zamontowanego rodzaju tarczy może ciąć beton, asfalt, granit czy stal. Sprzęt wyposażony jest w instalację wodną niezbędną podczas cięcia do chłodzenia tarcz diamentowych. Naszym zdaniem, spalinowa przecinarka Dedra DED8835 to maszyna do wykonywania trudnych zadań w budownictwie drogowym i infrastrukturalnym oraz w brukarstwie. Dzięki wygodnym ogumowanym uchwytom oraz kółkom maszyna jest łatwa w obsłudze i użytkowaniu. Zaś pod względem efektywności pracy całkowicie spełnia wymagania profesjonalistów.

Dane techniczne przecinarki spalinowe Dedra DED8835

Moc2,4 kW (2,72 KM)
Rodzaj/pojemność silnika2-suwowy/58 cm³
Typ gaźnikaWALBRO membranowy
Pojemność zbiornika0,55 l
Mieszanka benzynowo-olejowa40:1
Średnica tarczy300 x 25,4 mm
Obroty wrzecionamaks. 4900/min
System tłumienia wibracji+
Waga10,4 kg
pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments