PRZECINARKA DO PRECYZYJNEGO CIĘCIA RUR EXACT PIPECUT 360 PRO SERIES

Po długim okresie oczekiwania na nowe urządzenia przeznaczone do cięcia rur firma Exact Tools wprowadziła na rynek kolejny ich model – przecinarkę Exact PipeCut 360 Pro Series.

Już samo jej wykonanie odróżnia się od wcześniej dostępnych w ofercie firmy urządzeń. Obecnie dominuje kolor żółty, ale w przypadku tego typu maszyn najważniejsze są parametry. Czas przeznaczony na zaprojektowanie i wprowadzenie na rynek urządzenia zaowocował wprowadzeniem wielu zmian i nowości. W przecinarce zastosowano wskaźnik laserowy umożliwiający precyzyjne określenie miejsca cięcia. W odróżnieniu od poprzednich modeli operator jest w stanie znacznie szybciej i sprawniej je wyznaczyć. Wraz ze wzrostem mocy silnika (2500 W) zwiększona została

również do 20 mm grubość ścianki ciętej stalowej rury i do 38 mm rury z tworzyw sztucznych. Zakres średnic ciętych rur pozostał bez zmian (75–300 mm). Urządzenie wyposażono w przełącznik prędkości obrotowej tarczy 2900 lub 3900 obr./min. Zastosowanie przełącznika umożliwia przecinanie rur stalowych, ze stali nierdzewnej, żeliwnych oraz z tworzyw sztucznych.

 

 

Dostępne są tarcze tnące o średnicy 165 mm przeznaczone do wymienionych materiałów.
Dokonując zmian projektowych, producent zwiększył dokładność cięcia oraz wprowadził wskaźnik informujący o obciążeniu silnika. W przypadku przeciążenia zapalana jest czerwona kontrolka. Urządzenie wyposażono również w wyłącznik przeciążeniowy.
Wprowadzenie modelu 360 Pro Series to początek linii przecinarek do rur oferującej mocniejsze silniki, większe zakresy cięcia. W planie producenta na najbliższe miesiące są dwa kolejne modele: mniejszy 280 Pro Series oraz większy 450 Pro Series. Tradycyjnie już w oznaczeniu modelu producent definiuje maksymalną średnicę ciętej rury.
Urządzenia Exact Tools oferowane są w Polsce przez Fabrykę Narzędzi GLOB Sp. z o.o. Przecinarki Exact objęte są gwarancją w systemie door-to-door realizowaną przez FN GLOB (dodatkowe informacje na stronie: www.fnglob.pl/exact)

Łukasz Kubica (FN GLOB)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments