Przecinarka do metalu Milwaukee CHS 355

Wiadomo, że w każdym większym warsztacie ślusarskim musi znaleźć się stacjonarna przecinarka do metalu. Bo szlifierka kątowa nigdy nie zastąpi takiej maszyny w zadaniach, w krórych liczy się precyzja prostoliniowego cięcia czy powtarzalność wymiarów.

Sercem przecianrki Milwaukee CHS 355 jest oczywiście silnik o mocy 2300 W zintegrowany z mocną przekładnią. Urządzenie dysponuje obrotami wynoszącymi 3800/min. Można więc wnioskować, że mamy do czynienia z naprawdę silnym urządzeniem, które przy tym jest szybkie i wydajne. W układzie napędowym zastosowano układ miękkiego startu, który redukuje wartość prądu rozruchowego i delikatnie rozpędza tarczę. Konstruktorzy

natomiast nie zastosowali hamulca, wychodząc zapewne z założenia, że tarcza obracająca się tarcza tarcza zakryta jest osłoną, a więc nie stanowi zagrożenia dla operatora i nie musi zatrzymywana natychmiast po wyłączeniu zasilania.

Jednym z najważniejszych elementów stacjonarnej pilarki do metalu jest oczywiście podstawa, zwana stołem, i konstrukcja mechanizmów towarzyszących. Stół w pilarce Milwaukee jest dość masywny – musi on wytrzymać bardzo surowe traktowanie, poza tym przenosi spore obciążenia. Dodatkowo zapewnia stabilność całej maszynie. Na powierzchni stołu mamy do dyspozycji dwa elementy, które ułatwiają nam wykonanie bezpiecznego cięcia – imadłowy zacisk, który unieruchamia element na czas cięcia, oraz przystawka kątowa do cięcia elementów pod kątem do ±45º.

W Milwaukee CHS 355 mocuje się tarcze do cięcia o średnicy 355 mm (z otworem montażowym 25,4 mm). Osprzęt w dużej części ukryty jest pod metalową osłoną. Złożona jest ona z dwóch części – górnej stałej i dolnej ruchomej, która „składa się” w momencie zagłębiania tarczy w cięty element. Tak skonstruowana osłona skutecznie chroni opereratora przed iskrami.

Obsługa przecinarki do metalu Milwaukee CHS 355 sprowadza się w zasadzie do uruchomienia elektronarzędzia i dociśnięcia tarczy tnącej do materiału. Włącznik zintegrowano w uchwycie i umieszczono pod palcem wskazującym. Przecinarka daje sobie doskonale radę z elementami o wymiarach 115 x 115 mm (przekrój kwadratowy), 150 mm x 70 mm (prostokątny), 130 mm x 130 mm (L) i 125 mm (okrągły, średnica).

 

Dane techniczne przecinarki do metalu Milwaukee CHS 355

Moc

2300 W

Prędkość obrotowa

3800 obr./min

Głębokość cięcia

150 x 70 mm

Średnica piły tarczowej

355 mm

Waga

17,5 kg

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments