PRZECINARKA do METALU DEDRA DED7781

Przecinarka Dedra DED7781 to urządzenie niezastąpione w zadaniach, w których liczy się głównie siła i szybkość pracy oraz powtarzalność cięcia elementów stalowych.

 

Przecinarka do metalu Dedra DED7781 została wyposażona w silnik o mocy 2300 W, który generuje obroty na biegu jałowym wynoszące 4300/min. Zastosowano w niej elektroniczny układ miękkiego rozruchu redukujący prąd pobierany w czasie startu jednostki napędowej. Dzięki temu nie dochodzi do zadziałania bezpieczników i szarpnięcia przecinarką podczas jej włączania. W urządzeniu stosuje się tarcze korundowe o średnicy 355 mm przeznaczone do cięcia metali. Można nim przeciąć elementy o grubości do 130 mm (pod kątem 90°) lub 115 mm (45°). Tak

jak każda przecinarka Dedra DED7781 ma podstawę roboczą, czyli tzw. stół. Jest on duży i masywny, bo odpowiada za stabilność urządzenia podczas pracy. Na powierzchni stołu mamy do dyspozycji imadło, w którym można mocować obrabiane elementy pod kątami 0°–45°. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i sprowadza się do prawidłowego (też dokładnego) zamocowania obrabianego elementu w stole roboczym i przeprowadzenia cięcia. Przecinarkę uruchamia się włącznikiem zintegrowanym w rękojeści (typ zamknięty „D”). Urządzenie ma dwie połączone metalowe osłony tarczy. Dolna, która jest ruchoma, odkrywa tarczę w momencie jej zagłębiania się w cięty element. Zadaniem osłon jest ochrona operatora przed iskrami i zetknięciem się z wirującą tarczą. Prezentowaną przecinarkę Dedra wyposażono w niewymagający zdjęcia obudowy silnika system wymiany szczotek elektrografitowych i 2-metrowy kabel zasilający oraz klucz do mocowania tarczy. Co ważne, kupujący urządzenie użytkownik wraz nim otrzymuje tarczę korundową 355 x 24,5 x 3,2 mm marki Dedra przeznaczoną do cięcia stali.

opr.HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments