PRZECINARKA DO BETONU YATO YT-84820

Najnowsza przecinarka do betonu YATO YT-84820 o tarczy 400 mm napędzana jest dwusuwowym silnikiem spalinowym o pojemności 93,6 cm3 i mocy prawie 5,5 KM. Te parametry decydują, że jest to sprzęt dla profesjonalistów, którzy w codziennych pracach budowalnych tną na sucho i mokro beton, asfalt, kamień, a nawet stal.

Silnik przecinarki zasilany jest mieszanką benzyny bezołowiowej i oleju. Duży zbiornik paliwa o pojemności 1 l z pionowym wlewem pozwala pracować bez częstego tankowania. Napęd z silnika na tarczę przekazywany jest za

pomocą wielorowkowego paska klinowego. Silnik wyposażony jest w ceramiczną wyściółkę tłoka, a uruchamiany jest za pomocą tradycyjnego rozrusznika z mechanizmem linkowym. W YATO zastosowano system odpowietrzania systemu paliwowego, który ułatwia rozruch.

Przecinarka YATO YT-84820 przystosowana jest do obsługi tarcz o średnicy 400 mm x 25,4 mm, można nią więc wykonać cięcie o maksymalnej głębokości 145 mm. Tarcza tnąca jest częściowo schowana pod aluminiową pokrywą, która zabezpiecza użytkownika przed wyrzucanymi iskrami, drobinami materiału i kurzem. Jej położenie może być regulowane, co pozwala na pracę w dowolnej pozycji. Cały mechanizm tnący umieszczony jest na amortyzatorach, które ograniczają powstawanie wibracji i tym samym podnoszą jakość cięcia. Maszynę wyposażono w przyłącze o średnicy 1/2″, służące do podłączania zestawu wodnego chłodzącego tarczę podczas długotrwałego cięcia twardych i abrazyjnych materiałów, co eliminuje również uciążliwe pylenie.

Marek Pudło

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments