PROWADNICE YATO DO ŁAŃCUCHÓW TNĄCYCH

Prowadnica jest jednym z kluczowych elementów piły łańcuchowej i ma istotny wpływ na zapewnienie wysokiej efektywności pracy całego układu tnącego. Dlatego też YATO wzbogaciło program prowadnic o 8 nowych modeli, m.in. prowadnice o rozmiarach 10, 12 i 20 cali. Narzędzia zapewniają szybkie, efektywne cięcie i charakteryzują się długą żywotnością.

 

Prowadnice do łańcuchów YATO przeznaczone są do użytku domowego i profesjonalnego. Pasują do pilarek spalinowych i elektrycznych różnych producentów. Wykonane są ze stali manganowej odpornej na odkształcanie się, ścieranie i przegrzewanie. W prowadnicach YATO końcówki gwiazdkowe mocowane są za pomocą czterech nitów i obracają się na łożyskach wałeczkowych, gwarantując w ten sposób

precyzyjne prowadzenie łańcucha i minimalizując opór podczas pracy. W konstrukcji tego elementu nie mogło oczywiście zabraknąć systemu smarowania z zasobnikiem oleju. Ogniwa prowadzące łańcucha tnącego wybierają olej i równomiernie rozprowadzają go na całej długości, co minimalizuje tarcie i przegrzewanie się prowadnicy.

 

 

W ofercie YATO dostępne są prowadnice o indeksach od YT-84925 do YT-84937 w pełnej gamie rozmiarów: o długości od 10 do 20 cali i szerokości rowka 0,05 i 0,058 cala. Można nimi obsługiwać łańcuchy z podziałką 3/8 i 0,325 cala z liczbą zębów od 40 do 76. Firma poszerzyła także program łańcuchów tnących i zapasowych ogniw do łańcuchów, oferując klientom pełen zestaw akcesoriów do pilarek.

MarekPudło

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar