PROSTOWNIKI DEDRA DEP010, DEP021, DEP030 i DEP070

Rozpoczyna się właśnie sezon jesienno-zimowy. Nie dziwi więc fakt, że Dedra wprowadza na rynek nowe prostowniki przeznaczone do ładowania akumulatorów stosowanych w samochodach i maszynach.

Parametry prostowników Dedra DEP010, DEP021, DEP030 i DEP070 lokują je wśród urządzeń przeznaczonych dla szerokiego grona odbiorców: od indywidualnych użytkowników aut po specjalistyczne serwisy. Jak wiadomo, prostowniki to urządzenia przeznaczone do ładowania różnego rodzaju akumulatorów. Ich działanie polega na przekształcaniu prądu i napięcia obecnego w sieci elektroenergetycznej na takie, które umożliwia bezpieczne ładowanie akumulatorów. Należy

pamiętać, że dzięki odpowiedniej konserwacji i cyklicznemu ładowaniu zapewniamy prawidłową ich pracę i znacząco wydłużamy okres eksploatacji. W nowych prostownikach Dedra zastosowano zabezpieczenia przeciwzwarciowe oraz przeciw przeładowaniu akumulatorów. Urządzenia te przeznaczone są do ładowania najczęściej spotykanych akumulatorów kwasowo-ołowiowych (tzw. mokrych). Mają one obudowy wykonane z blachy stalowej i wygodne uchwyty. Modele Dedra DEP021, DEP030 i DEP070 wyposażono w kieszenie na przewody, zaś DEP070 – w duże koła ułatwiające przemieszczanie.

 

Prostowniki Dedra DEP030 i DEP070 oprócz podstawowej funkcji ładowania akumulatorów oferują funkcję rozruchu, czyli możliwość uruchomienia pojazdu z pominięciem prądu akumulatora. Można też ich użyć do szybkiego wzbudzenia baterii głęboko rozładowanych. Modele DEP021, DEP030 i DEP070 mają tzw. funkcję BOOST, czyli szybkiego ładowania. Pozwala ona na skuteczne, szybkie uruchomienie silnika, pomimo głębokiego rozładowania baterii. Prostowniki te znajdują zastosowanie w serwisach motoryzacyjnych, stacjach obsługi samochodów, warsztatach serwisujących duże maszyny budowlane, ciągniki i maszyny rolnicze, a także zajmujących się odnawianiem łodzi motorowych oraz jachtów, w bazach transportowych itp. Najprostszy model Dedra DEP010 przeznaczony jest dla odbiorców indywidualnych i warsztatów reperujących auta osobowe. Dokładne dane techniczne prostowników zawiera poniższa tabela.

opr.HB

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments