PROSTE I EFEKTYWNE CIĘCIE WIELU MATERIAŁÓW z EVOLUTION POWER TOOLS

Rozmowa z Davidem Andersonem, menedżerem sprzedaży UK w Evolution Power Tools

Redakcja: Jak w kilku słowach scharakteryzowałby Pan firmę Evolution Power Tools?
David Anderson: Jesteśmy brytyjską firmą mieszczącą się w Sheffield (Wielka Brytania) oraz marką elektronarzędzi znaną z technologii cięcia za pomocą wielozadaniowych pił z uzębieniem z węglików spiekanych przeznaczonych do cięcia wielu materiałów. Nasze technologie wykorzystywane są w codziennej pracy przez profesjonalistów oraz entuzjastów i majsterkowiczów w domach.

Jak przebiegał rozwój firmy Evolution Power Tools?
Nasza firma powstała

w 1992 r. Od tego czasu odbyliśmy ekscytującą podróż. Rozpoczęliśmy działalność od wprowadzenia na rynek pierwszych elektronarzędzi przeznaczonych do wiercenia i cięcia stali. W ciągu kolejnych 10 lat Evolution Power Tools rozrastało się z roku na rok w szybkim tempie, stając się znaną i popularną marką w Wielkiej Brytanii, cenioną za precyzyjne, niezawodne i wydajne urządzenia. W 2002 r. rozpoczęliśmy sprzedaż swoich produktów w Stanach Zjednoczonych, a 2005 r. wprowadziliśmy na rynek nowe tarcze tnące z uzębieniem z węglika wolframu (TCT). To rozwiązanie na zawsze zmieniło firmę Evolution Power Tools. Dzięki ścisłej współpracy z japońskim partnerem, producentem tarcz z uzębieniem z węglika spiekanego, wprowadziliśmy na rynek pierwsze piły umożliwiające cięcie wielu różnych materiałów za pomocą jednej tarczy. Był to początek kompleksowej oferty profesjonalnych urządzeń i wielozadaniowych tarcz na rynku brytyjskim i amerykańskim. Zostaliśmy docenieni przez użytkowników narzędzi i nasza sprzedaż elektronarzędzi w ciągu kolejnych lat gwałtownie wzrastała. Aby zaspokoić rosnący popyt na nasze produkty, zwiększyliśmy liczbę zatrudnionych pracowników i zainwestowaliśmy w przeznaczone m.in. dla nich nowe pomieszczenia biurowe. Pozwoliło to nam sprostać dużemu zapotrzebowaniu rynku na oferowane produkty. Otworzyliśmy wtedy nasze nowe oddziały w Davenport (USA) i Bordeaux (Francja), jednocześnie znacząco rozszerzając działalność w głównej siedzibie w Sheffield w Wielkiej Brytanii. W 2010 r. uruchomiliśmy sprzedaż nowej linii produktowej Evolution Project obejmującej urządzenia i wielozadaniowe tarcze do cięcia różnych materiałów, które zaprojektowane zostały z myślą o rynku detalicznym DIY. W 2012 r. Evolution Power Tools utworzyło w Szanghaju w Chinach Zespół ds. Zaopatrzenia i Techniki, który poprzez współpracę z naszymi partnerami produkcyjnymi wspiera rozwój i ciągłe doskonalenie nowych produktów w celu utrzymania najwyższych standardów jakościowych. W 2015 r. naszą odpowiedzią na rosnący popyt na produkty spod znaku Evolution w Europie, Ameryce Północnej, Japonii i Australii było otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w prowincji Zhejiang w Chinach. 2018 to kolejny udany rok w historii firmy. Evolution Power Tools odnotował wzrost we wszystkich regionach swojej działalności dzięki nowej linii urządzeń wykorzystujących tylko jedną tarczę wielozadaniową. Obecnie kontynuowane są prace nad kolejnymi innowacjami produktowymi na rok 2019 i 2020, które wkrótce trafią na rynki europejski i amerykański.

 

 

Co wyróżnia Evolution Power Tools na rynku?
Naszym głównym wyróżnikiem jest technologia cięcia jednym urządzeniem za pomocą jednej wielozadaniowej tarczy wielu materiałów. Mam tutaj na myśli miękką stal, aluminium, miedź, drewno, drewno z gwoździami oraz tworzywa sztuczne. Technologia ta zapewnia swoim użytkownikom niewiarygodny stosunek jakości do ceny oraz dużą wszechstronność wpływającą na oszczędność czasu i pieniędzy. Ponadto na rynku wyróżnia nas wsparcie użytkowników elektronarzędzi Evolution Power Tools 3-letnim okresem gwarancji na nasz sprzęt.

Jaką technologię w przypadku Evolution Power Tools oznacza używane przez Pana określenie „cięcie wielozadaniowe”?
Wszystkie wielozadaniowe tarcze tnące z uzębieniem z węglika spiekanego produkowane są w Japonii. Technologia wykonania uzębienia zapewnia maksymalną trwałość ostrza podczas cięcia na sucho bez konieczności użycia chłodziwa. Tarcze bardzo dobrze współpracują z przecinarkami Evolution Power Tools. Urządzenia te wyposażono w przekładnie umożliwiające przenoszenie wysokiego momentu obrotowego, a prędkość obrotowa została obniżona i

odpowiednio dobrana w celu osiągania optymalnych rezultatów cięcia. Dlatego w przypadku naszych przecinarek prędkość obrotowa jest niższa od obrotów podobnych maszyn dostępnych na rynku, wytwarzanych przez innych producentów.

 

 

 

A jakie z kolei są główne zalety wielozadaniowych tarcz Evolution?
Przecinają miękką stal bez zadziorów i praktycznie bez iskier. Sprawdzają się również podczas cięcia tworzyw sztucznych, drewna, a nawet drewna ze znajdującymi się w nim gwoździami, wkrętami, śrubami itp. Pozostawiają czystą powierzchnię po przecięciu zarówno w wypadku stali jak i drewna, niewymagającą dalszej obróbki. Tarcze Evoultion pod względem wydajności cięcia i jego najniższego kosztu oferują zdecydowanie lepsze wyniki niż tradycyjne tarcze innych producentów.

Otrzymaliśmy niedawno informację, że Evolution Power Tools weźmie udział tegorocznych w targach STOM, które odbędą się już w marcu w Kielcach. Co zamierzacie pokazać polskim klientom?
Weźmiemy udział w Targach STOM, które będą miały miejsce w dniach 26-28 marca 2019 r. w Kielcach, razem z naszym polskim partnerem Fabryką Narzędzi GLOB Sp. z o.o. Na wspólnym stoisku podczas tych targów zaprezentujemy aktualną, ale również najnowszą, czyli dopiero wprowadzaną na rynek ofertę produktów Evolution Power Tools. Mam nadzieję, że zostanie ona zauważona i doceniona przez zwiedzających targi STOM.

 

 

 

Gdzie nasi czytelnicy mogą znaleźć informacje na temat produktów Evolution?
Wszystkich użytkowników zainteresowanych zakupem profesjonalnych narzędzi i elektronarzędzi, jak również majsterkowiczów odsyłam na naszą stronę internetową https://evolutionpowertools.com/pl/. Tam znajdują się wszystkie informacje o aktualnie dostępnych produktach.

Dziękujemy zarozmowę.

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar