Profix wśród najlepszych pracodawców w Polsce

Profix, jeden z największych w Polsce dystrybutorów narzędzi ręcznych i elektronarzędzi, znalazł się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce i został uhonorowany tytułem Solidny Pracodawca Roku 2013. Jak wiadomo, tylko najlepsze firmy otrzymują możliwość posługiwania się tym tytułem.

 

 

Tytuł Solidny Pracodawca potwierdza, że Profix, oprócz uzyskiwania bardzo dobrych wyników ekonomicznych, z dużą starannością dba o zatrudnionych i daje im możliwość rozwijania kompetencji. W czasie rekrutacji na nowe stanowiska w pierwszej kolejności bierze pod uwagę kandydatury wewnętrzne. 
W rozmowie telefonicznej z redakcją

GN Mirosław Cichecki, wiceprezes Profix powiedział m.in: – Polska branża narzędziowa stanowi wyjątkowo dynamiczne otoczenie. Działamy szybko, skutecznie i wciąż doskonalimy swoje umiejętności. Każdego dnia robimy wszystko, aby sprostać wysokim standardom i zagwarantować wysoką jakość produktów, do których przyzwyczajeni są nasi klienci. Na sukces naszych marek pracuje wiele osób. Dlatego szczególnie cenimy umiejętność współpracy. Profix stosuje jasne i przejrzyste zasady wynagradzania oraz motywowania. Pracownicy mają zapewniony dostęp do prywatnej opieki medycznej. Ddajemy im możliwość nauki języków obcych, zdobywania i uzupełniania wykształcenia, udziału w szkoleniach i konferencjach. Natomiast kiedy zachodzi potrzeba przeprowadzenia dodatkowej rekrutacji na nowe stanowisko kierownicze, w pierwszej kolejności rozpatrywane są kandydatury obecnych pracowników. Znaczna część kadry zarządzającej rozpoczynała swoją karierę w Profix od stanowisk liniowych. Firma dała im możliwość podniesienia kwalifikacji i awansu.
Program Solidny Pracodawca Roku powstał w celu wyłonienia i uhonorowania tych podmiotów gospodarczych, które odznaczają się wzorową polityką personalną oraz w których faktycznie zdrowe podejście do człowieka wpływa pozytywnie na jakość produktów oraz pozycję rynkową pracodawcy.

Przedsiębiorstwo, które otrzyma możliwość wzięcia udziału w programie Solidny Pracodawca, przechodzi audyt. W czasie jego trwania przedstawiciele kapituły programu sprawdzają m.in. wewnętrzne i zewnętrzne opinie o firmie zebrane w Państwowej Inspekcji Pracy, urzędach pracy, w jednostkach samorządu terytorialnego, w organizacjach biznesowych oraz bezpośrednim otoczeniu przedsiębiorstwa. Na podstawie zebranych informacji dane otrzymane od firmy biorącej udział w programie są analizowane i weryfikowane.
Uzyskanie tytułu Solidny Pracodawca Roku 2013 szczęśliwie zbiegło się w czasie z obchodami 20. jubileuszu działalności Profix na polskim rynku. W tym czasie z firmy handlowej wyrosło duże, nowoczesne i wielokrotnie nagradzane przedsiębiorstwo, posiadające w swojej ofercie ponad 10 tysięcy pozycji asortymentowych. Profix z sukcesem wprowadził na rynek takie marki jak: Proline, Mega, Proline HD, Lahti Pro, Tryton, Vulcan Concept. W swojej stałej ofercie ma także produkty 20 największych światowych i polskich producentów narzędzi ręcznych i elektronarzędzi. Sprzedaje produkty Stanley, DeWalt, Black&Decker, Fiskars i Juco.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments