Profesjonalne buławy wibracyjne spod znaku Hervisa-Perles

Hervisa S.A. została założona ponad 28 lat temu pod Barceloną w miejscowości Polinya. Jest to przedsiębiorstwo rodzinne specjalizujące się w produkcji urządzeń do obróbki świeżego betonu: buław i łat wibracyjnych. Dystrybutorem marki w Polsce jest Lange Łukaszuk spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. spod Wrocławia.

Narzędzia Hervisa-Perles można znaleźć także w wielu katalogach różnych firm i pod różnymi markami i w przeróżnych kolorach. Tak szeroka dystrybucja OEM-owa potwierdza najwyższy stopień profesjonalizmu oraz sprawdzoną przez długie lata rzetelność i najwyższą jakość produktów Hervisa-Perles.

Zanim opowiemy o buławach Hervisa-Perles, przyjrzyjmy się procesowi wibrowania betonu. W dużym skrócie można powiedzieć, że

wibrowanie mieszanki betonowej ma na celu zagęszczenie jej masy w formie (szalunku) dla uzyskania jak największej homogeniczności betonu, usunięcia powietrza i nadmiaru wody zarobowej. Dzięki temu osiąga się projektowaną nośność wylewanego elementu betonowego. Ponieważ coraz częściej powierzchnie elementów betonowych nie są wykańczane w dalszym procesie obróbki, gdyż stanowią element dekoracyjny pomieszczeń, ważne jest, żeby w czasie schnięcia betonu usunąć z niego bąble powietrza. Unikamy wtedy powstawiania tzw. raków na powierzchni betonu, które są nieestetyczne.

Hervisa-Perles jest jednym z pionierów rozwiązań wibracji wysokiej częstotliwości, posiada w swojej ofercie kilka linii buław wysokiej częstotliwości (high-frequency). Interesującą propozycją jest najnowsza linia wibratorów HF Runner plus, które nie potrzebują przetwornicy, gdyż zasilane są bezpośrednio z gniazdka prądem ~230V/50Hz. Przetwornica elektroniczna (znajdująca się w skrzynce pod włącznikiem) daje większą mobilność, upraszcza obsługę i obniżą cenę narzędzia przy zachowaniu porównywalnych parametrów wibracji.

Buławy Hervisa „high-frequency” serii AV zasilane są z przetwornicy stacjonarnej, która w zależności od modelu wyposażona jest w jedno, dwa lub nawet cztery gniazda przyłączeniowe do buław. Przetwornice są elektryczne, czyli zasilane są prądem zmiennym ~230V lub ~400V, oraz spalinowe wyposażone w silniki benzynowe Hondy. Największe buławy umożliwiają zawibrowanie nawet do 50 m³ betonu na godzinę. Żeby łatwiej uzmysłowić sobie ich wydajność, informujemy, że w tradycyjnej „gruszce” na samochodzie ciężarowym mieści się 9-11 m³ gotowego betonu. Wspomniane buławy to doskonałe narzędzia, które mogą być używane w czasie najwyższego natężenia robót przy wielkich konstrukcjach inżynieryjnych.
W Polsce najczęściej kupowane i używane są buławy mechaniczne serii AM napędzane silnikiem elektrycznym CMP lub napędem spalinowym CG z motorem czterosuwowym GX 25 marki Honda. Dostępne średnice butli to 28-57 mm, zaś ich długość wałków w oplocie to 2,3 i 4 m. Na zamówienie producent może wykonać buławę nawet
o długości 6 m.

Rotary to nowy model buławy mechanicznej AM, która została dodatkowo wyposażona w usztywnienia na początku i końcu swojego węża dzięki zastosowaniu dodatkowego oplotu. Pozwoliło to ograniczyć nadmierne wygięcia i wytarcia opony wałka podczas pracy. Ponadto producent poprawił element łączący buławę z napędem, dzięki czemu bez użycia narzędzi łatwiej można go demontować.

Bardzo ważna grupa asortymentowa Hervisy to listwy wibracyjne do posadzek. Dostępne są w trzech najczęściej stosowanych długościach: 2, 2,5 i 3,0 m i napędzane silnikiem elektrycznym lub spalinowym Honda GX 25, co zapewnia wieloletnią bezawaryjną pracę. Najczęściej wybierany przez klientów model to Jupiter II 2,5, czyli dwukierunkowa łata długości 2,5 m z napędem spalinowym i kierownicą o kształcie podobnym do rowerowej z regulacją obrotów silnika.
Urządzenia Hervisa-Perles charakteryzują się najwyższą starannością wykonania i objęte są dwuletnią gwarancją. Serwis gwarancyjny prowadzi główny dystrybutor, czyli firma LŁ z Bykowa. Maszyny te naprawia też duża sieć serwisów pogwarancyjnych w całym kraju. Użytkownicy urządzeń Hervisy-Perles mogą więc być pewni, że będą one przygotowane do pracy w ekstremalnych warunkach i pod maksymalnym obciążeniem.

– Bardzo trudno jest wyprodukować wibrator o wysokich parametrach i dużej trwałości – mówi Łukasz Mroczkowski, menedżer produktu w LŁ. – Ekstremalnie trudne otoczenie, w jakim pracuje ten sprzęt, wpływa bardzo destrukcyjnie na jego żywotność. Wibracje (ok.

9000/min), ścierne działanie kruszywa, woda zarobowa, temperatura generowana przez wysokie obroty to najważniejsze czynniki niszczące, do których należy jeszcze dodać czynnik ludzki. Dlatego, żeby zapewnić bezawaryjne działanie swoich buław, Hervisa-Perles stosuje jedynie najlepsze surowce i podzespoły –
konkluduje ŁukaszMroczkowski.

ZOBACZ TAKŻE

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
pinstomek Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
tomek
tomek

witam widze w tym artykule kilka niescislosci po pierwsze wibrowanie nie ma na celu usuniecia wody z mieszani, ta woda jest niezbedna do prwidlowego procesu wiazania betonu dlatego np w okresie letnim przy wysokich temperaturach polewa sie beto dodatkowo woda po drugie wibrowanie ma na celu rownomierne rozprowadzenie mieszanki a w szczegolnosci doprowadzic do tegoaby mieszanka rownomiernie przylegla do zbrojenia i plyt szalunkowych dodatkowo ten proces trzeba bardzo dokladnie kontrolowac aby nie doprowadzic do przewibrowania co jest rzecza niepozadana i jeszcze jedna uwaga wibratory wszystkich liczacych sie producentow generuja czestotliwosc 200 hz ( obroty nie wibruja, wibruje czestotliwosc) a taka… Czytaj więcej »

pins

Dziękujemy za cenne uwagi. W komentarzu są pewne nieścisłości, gdyż pojęcie częstotliwości w tym wypadku jest parametrem wibracji, co oznacza, że wibratory generują wibracje o jakiejś częstotliwości, a nie częstotliwość samą, jak zostało napisane w komentarzu. Jak wiadomo, w wibratorach do wytwarzania wibracji służy mechanizm mimośrodowy i dlatego mają one bezpośredni związek z obrotami silnika. Serdecznie pozdrawiamy. portalnarzedzi.pl