PROFESJONALIZM Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI. NOWY SALON NARZĘD ZIOWY ECT TECHNIK

Warszawska firma ECT Technik otworzyła w czerwcu nowy salon narzędziowy w Ursusie. Doskonałą okazją do oficjalnego otwarcia była wizyta ciężarówki prezentacyjnej Big Red elektronarzędziowej marki Milwaukee.

24 czerwca w Warszawie na ulicę Górna Droga 5 zawitała ciężarówka pokazowa marki Milwaukee przemierzająca Polskę w ramach Big Red Tour. Stanęła na placu obok nowego salonu firmy ECT Technik. Wizyta uświetniła jego oficjalne otwarcie. Przybyło ponad 400 klientów ECT Technik. Mieli do dyspozycji cały asortyment narzędziowy marki Milwaukee. Mogli również sprawdzić efektywność pracy urządzeń, a także skorzystać z porad doradców technicznych. Firma-gospodarz nie tylko zaprezentowała klientom swój nowy salon narzędziowy, ale także przygotowała atrakcyjne

promocje, które uatrakcyjniły pierwszą tę wizytę. – Otwierając nowy salon, zwiększamy jakość i atrakcyjność naszego serwisu dystrybucji narzędzi oraz chcemy ułatwić dotarcie do nas klientom z południowo-zachodniej części Warszawy i przylegających do niej okolic Pruszkowa oraz Grodziska Mazowieckiego – poinformowali nas Ewa Gałecka i Cezary Podkoński.

Mocny team firmy ECT Technik wraz z jej właścicielami: Ewą Gałecką i Cezarym Podkońskim (w środku)

Przypomnijmy, warszawska firma ECT Technik działa na rynku elektronarzędziowym już 12 lat. – Razem z Cezarym Podkońskim zaczynaliśmy skromnie od małego 25-metrowego lokalu na Solcu – wspomina Ewa Gałecka, współwłaścicielka firmy. – Zatrudnialiśmy wtedy jedną osobę w biurze do obsługi dynamicznie rozwijającej się sprzedaży na terenie Warszawy. Do klientów docieraliśmy bezpośrednio. Potem przenieśliśmy się na ul. Puławską 233 do galerii handlowej. Tam utworzyliśmy nasz pierwszy salon narzędziowy, gdzie mogliśmy wyeksponować dystrybuowane narzędzia Milwaukee, AEG i Festool. W tym czasie zwiększyliśmy zatrudnienie w firmie, co pozwoliło nam prowadzić sprzedaż trzema kanałami: sprzedaży bezpośredniej, detalicznej z salonu i internetowej. Ponieważ z roku na rok nasze obroty rosły i przybywało nam klientów, lokal w galerii handlowej okazał się za mały i w 2015 r. przenieśliśmy się na ul. Puławską 280. Tam powstał okazały salon marki Milwaukee o powierzchni 80 m kw. Były w nim też obecne narzędziowe marki: Festool, Wiha, Bahco, Steinel, Starmix i Wolfcraft.

Stanowiska prezentacyjne marki MIlwaukee w ramach Big Red Tour na otwarciu nowego salonu narzędziowego ECT Technik

Od samego początku istnienia ECT Technik postanowiło dystrybuować wysoce profesjonalne narzędzia. – Sądzimy, że tylko dzięki nim firmy oraz ekipy budowlane i instalatorskie mogą efektywnie pracować – stwierdza Cezary Podkoński. – Jak wiadomo, profesjonalne narzędzia od dystrybutorów wymagają profesjonalizmu z wysokiej półki i ponadprzeciętnego zaangażowania w obsługę klientów. Staraliśmy się sprostać tym wymaganiom. I to zostało docenione przez klientów. Ciężka praca, stała obecność u klientów, inwestycja w salon na Puławskiej 280 i ścisła współpraca z marką Milwaukee pozwoliły nam jeszcze mocniej rozwinąć skrzydła. Dzięki temu staliśmy się największym krajowym dystrybutorem tej marki i znaczącym graczem na warszawskim rynku elektronarzędziowym. W tym czasie otworzyliśmy czwarty kanał sprzedaży, tj. dystrybucję hurtową.

Nie dziwi więc fakt, że już po dwóch latach działalności salon na Puławskiej 280 okazał się niewystarczający. – Musieliśmy wynająć dodatkowy magazyn – informuje Ewa Gałecka. – Podjęliśmy więc decyzję o otwarciu drugiego punktu w Warszawie. Wybraliśmy przemysłową dzielnicę Ursus i lokalizację przy ul. Górna Droga 5. Spełniała ona nasze wymagania, gdyż mogliśmy w niej utworzyć profesjonalny serwis elektronarzędzi i znacznie większy salon narzędziowy niż na ul. Puławskiej 280 mający 250 m kw. powierzchni. W lokalu znajdują się też pomieszczenia biurowe i socjalne o powierzchni 40 m kw. oraz obszerny 100-metrowy magazyn.

https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2019/08/0N3A4223-1-300x200.jpg 300w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2019/08/0N3A4223-1-1024x682.jpg 1024w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2019/08/0N3A4223-1-360x240.jpg 360w" sizes="(max-width: 1100px) 100vw, 1100px" />Otwarcie profesjonalnego serwisu elektronarzędzi to istotny krok w rozwoju ECT Technik. – To była nasza odpowiedź na zapotrzebowanie klientów, których obsługujemy – stwierdza Cezary Podkoński. – Przynosili oni do nas maszyny, a my przekazywaliśmy je do współpracujących z nami serwisów, a następnie naprawione odbieraliśmy i oddawaliśmy klientom. Postanowiliśmy więc mieć pełną kontrolę nad procesem naprawy maszyn i utworzyliśmy własny serwis elektronarzędzi, zatrudniając profesjonalnych mechaników i kierownika odpowiedzialnego za ich pracę i za logistykę. Naprawiamy maszyny wszystkich marek elektronarzędziowych, a także narzędzia pneumatyczne. Dzięki serwisowi możemy zaproponować naszym klientom obsługę klasy premium, czyli najwyższej jakości i kompleksową pod względem oferowanego asortymentu. Dajemy im też poczucie bezpieczeństwa w razie wystąpienia problemów z zakupionymi maszynami. Korzystając z naszych usług, mogą więc skupić się wyłącznie na pracy i obsłudze własnych klientów.


ECT Technik otworzyło nie tylko serwis, ale także centrum dynamometrii marki Bahco, w którym są kalibrowane klucze dynamometryczne tej marki. – To nasza kolejna odpowiedź na istotne zapotrzebowanie rynku, głównie serwisów samochodowych i maszyn, sprzętu AGD – mówi Ewa Gałecka. – W nowej siedzibie mieści nie tylko się serwis, dobrze zaopatrzony magazyn, ale swoje miejsce także znalazły tu nowe marki, które sprzedajemy. Mam na myśli wysokiej jakości ubrania robocze Snickers i narzędzia pomiarowe oraz ręczne marki Pro. W ten sposób rozszerzyliśmy swój asortyment w ważnych obszarach rynku, które obecnie przeżywają dynamiczny rozwój.


Otwarcie salonu przy ul. Górna Droga to ważny krok w realizacji strategii biznesowej ECT Technik, którą realizuje od ponad 12 lat. – Nasza strategia biznesowa od początku istnienia spółki ECT Technik nie zmieniła się. Była nią i jest sprzedaż najlepszych profesjonalnych narzędzi po jak najatrakcyjniejszych cenach i zapewnienie klientom wysokiej jakości obsługi. Nowy salon m.in. dzięki serwisowi maszyn oraz rozszerzeniu asortymentu pozwoli nam jeszcze bardziej skutecznie realizować tę sprawdzoną strategię i misję doskonałej obsługi firm posługujących się w swojej pracy elektronarzędziami, narzędziami ręcznymi i różnego typu akcesoriami – konkluduje Cezary Podkoński.

pins

 

 

 

/>