Prestiżowa nagroda reddot dla akumulatorowej szlifierki kątowej FEIN PROTAGO

Akumulatorowa szlifierka kątowa FEIN PROTAGO otrzymała prestiżową nagrodę reddot za deisgn i najwyższy poziom bezpieczeństwa pracy.

Koncepcja bezpieczeństwa

Jak wiadomo, praca ze szlifierkami kątowymi może być bardzo niebezpieczna, jeśli są one obsługiwane w niewłaściwy sposób. Ryzyko urazu jest szczególnie wysokie w przypadku konwencjonalnych urządzeń z otwartą, obracającą się tarczą szlifierską. W przypadku szlifierki kątowej FEIN PROTAGO aspekty bezpieczeństwa, efektywności i komfortu były przedmiotem procesu projektowego, w którym położono duży nacisk na bezpieczeństwo użytkownika. Efektem prac roozwojowych jest innowacyjna koncepcja całościowa składająca się z przemyślanych, wyważonych i wzajemnie wspierających się elementów. Akumulatorowa szlifierka kątowa FEIN PROTAGO charakteryzuje się logiczną budową i

estetycznym designem. Bezpieczeństwo pracy nią zwiększa ergonomiczna rękojeść pomocnicza ze zintegrowanymi przyciskami, która jest nie tylko bardzo funkcjonalna w użyciu, ale także daje się łatwo ustawić w sześciu różnych pozycjach. Innowacyjność tego projektu polega przede wszystkim na tym, że szlifierka kątowa FEIN PROTAGO może być obsługiwana tylko dwoma rękami. Jest to, jak wiadomo, znacznie bezpieczniejsze i zapewnia większą kontrolę na elektronarzędziem podczas pracy. Ważną jej cechą funkcjonalną jest też to, że użytkownik nie może zdjąć osłony bezpieczeństwa, co często ma miejsce w przypadku tradycyjnie skonstruowanych szlifierek kątowych. To proste rozwiązanie znacznie zmniejsza ryzyko odniesienia obrażeń przez operatora podczas użytkowania. Ergonomia i funkcjonalność szlifierki kątowej PROTAGO są uzupełnione spójnym językiem projektowym, który sygnalizuje użytkownikowi profesjonalizm.

Uzasadnienie werdyktu jury konkursu reddot

Jury konkursu reddot napisało: „Akumulatorowa szlifierka kątowa FEIN PROTAGO zachwyca wysokiej jakości wzornictwem i przemyślaną funkcjonalnością innowacyjnego, sześciostopniowo regulowanego uchwytu pomocniczego. Przejrzysta konstrukcja przekazuje moc i uosabia imponujące zaawansowanie. Dzięki wyjątkowej obsłudze dwiema rękami i osłonie bezpieczeństwa, której użytkownik nie może już zdjąć, szlifierka kątowa FEIN PROTAGO wyznacza nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa i ergonomii tego typu narzędzia”.

opr. HB

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments