PRECYZYJNY DETEKTOR to fundament nowoczesnych technologii budowlanych

W dzisiejszym świecie dynamicznie rozwijającej się technologii w branży budowlanej dokładność w lokalizowaniu elementów konstrukcyjnych i instalacyjnych jest nie tylko oczekiwaniem, ale standardem niezbędnym do zachowania wysokiej jakości prac. Detektory przewodów i wilgotnościomierze marki PRO wykorzystują zaawansowane technologie i są kluczowym elementem wyposażenia w zakresie diagnostyki instalacji.

Odkrywanie ukrytego – detekcja przewodów

Zastosowanie zaawansowanych detektorów do lokalizacji przewodów elektrycznych stało się fundamentem bezpiecznego prowadzenia prac budowlanych. Znaczenie tego procesu jest ogromne – pozwala on nie tylko na ochronę życia i zdrowia pracowników, ale również na ochronę infrastruktury przed uszkodzeniem. Wykorzystanie detektora PRO-EP001 umożliwia identyfikację metali i przewodów elektrycznych z maksymalną

głębokością wykrywania do 120 mm dla metali żelaznych i 80 mm dla metali nieżelaznych. Zawodowcy mogą polegać na czytelnym wyświetlaczu, który dostarcza informacji nie tylko o obecności wykrytych elementów, ale również o ich przybliżonej głębokości, zwiększając dokładność lokalizacji.

Zaawansowana kalibracja = precyzyjne pomiary

Detektor przewodów został wyposażony w funkcję automatycznej kalibracji, co w praktyce oznacza, że profesjonalista może szybko przygotować urządzenie do pracy bez konieczności przeprowadzania czasochłonnych procedur manualnych.
Zintegrowane funkcje pomiarowe zapewniają błyskawiczną odpowiedź urządzenia na obecność przewodów elektrycznych pod napięciem, co jest niezwykle ważne w środowisku, gdzie każda minuta pracy ma znaczenie.

Optymalizacja czułości – adaptacja do warunków

Dodatkowo cztery stopnie regulacji czułości, od niskiej (1) do wysokiej (4), pozwalają na dostosowanie urządzenia do specyficznych warunków środowiskowych i materiałowych. W przypadku cienkich ścian czy dużych przedmiotów metalowych możliwe jest zmniejszenie czułości, aby ograniczyć obszar wykrywania i skupić się na konkretnym miejscu, co jest szczególnie przydatne w gęsto zabudowanych instalacjach.

Wykrywanie wilgotności

Dzięki wbudowanym szpilkom wilgotnościomierza PRO-EP001 oferuje możliwość pomiaru wilgotności drewna i materiałów budowlanych, dostarczając precyzyjnych danych w zakresie od 5% do 50% RH dla drewna i od 1,5% do 33% RH dla materiałów budowlanych, z dokładnością ±2%. Jest to istotne dla oceny ryzyka związanego z wilgocią, która może prowadzić do korozji, pleśni lub innych uszkodzeń strukturalnych.

Ergonomia w służbie użytkownika

Ergonomiczna konstrukcja i intuicyjne rozmieszczenie przycisków gwarantują łatwość obsługi, nawet podczas długotrwałego użytkowania. Tył urządzenia pokryto miękkim materiałem, który chroni zarówno powierzchnię skanowaną, jak i samo urządzenie przed uszkodzeniami. Zintegrowane elektrody igłowe wilgotnościomierza wyposażono w zdejmowane osłony, by minimalizować ryzyko przypadkowego skaleczenia.

Rekomendacje dla optymalnych wyników

W przestrzeniach przemysłowych, gdzie występuje duża ilość urządzeń elektrycznych, detektor musi wykazywać się wysoką odpornością na zakłócenia. Aby uzyskać jak najdokładniejsze wyniki, zaleca się użytkownikom odczekanie 30 minut po wystawieniu urządzenia na zmiany temperatury otoczenia. To pozwala na aklimatyzację urządzenia i gwarantuje stabilność pomiarów. Detektory pozwalają na pomiar siły sygnału zależnego od położenia przewodu, co jest kluczowe przy identyfikacji kabli prowadzonych na różnych głębokościach. Dokładne określenie lokalizacji wymaga czasem wykonania serii pomiarów – zalecane jest powtarzanie procedury pomiarowej w różnych punktach, by uzyskać najdokładniejszy odczyt.

Rodzina elektronicznych urządzeń pomiarowych obejmuje detektor ścienny 4w1 z wilgotnościomierzem PRO-EP001, detektor ścienny PRO-EP002 oraz wilgotnościomierz PRO-EP003. Każdy z nich stanowi nieodzowne wsparcie w codziennej pracy, a oferowane funkcje oraz ich precyzja czynią je nieocenionymi partnerami specjalistów w praktyce.

PRO

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments