PRECYZYJNE PRZEMYSŁOWE WKRĘTARKI KĄTOWE FEIN ACCUTEC

W ofercie FEIN znalazły się precyzyjne przemysłowe wkrętarki kątowe AccuTec ASW o momencie dokręcania do 60 Nm. Niemiecka firma oferuje klientom z przemysłu kompletną gamę narzędzi bezprzewodowych o polach zastosowań pokrywających wszystkie operacje montażowe na linii produkcyjnej, spełniające wymagania
co do precyzji, szybkości i pewności montażu.

 

Szeroki zakres zastosowań

Wkrętarki przemysłowe FEIN AccuTec mogą być w użyte w bardzo wielu zróżnicowanych operacjach montażowych charakteryzujących się odmiennymi wymaganiami co do wartości aplikowanego momentu dokręcenia. FEIN podwoił maksymalny moment generowany przez swoje wkrętarki z 30 do 60 Nm. Obecnie zakres pracy nowych maszyn wynosi 0,5–60 Nm. Prezentowane wkrętarki zostały wyposażone w nową głowicę kątową

umożliwiającą bezpieczną aplikację dużych momentów siły.

 

Omawiane urządzenia zasilane są akumulatorem litowo-jonowym 18 V o pojemności 5,0 Ah. Umożliwia on generowanie wysokiej mocy użytecznej i prędkości obrotowej. Np. FEIN AccuTec ASW 18-60 PC to ergonomiczna wkrętarka przemysłowa ze sprzęgłem odcinającym wytwarzająca 200 obr./min i moment 60 Nm. Ponieważ ma całkowitą długość wynoszącą zaledwie 44 cm, jest najkrótszą tego typu maszyną na rynku.

 a0001523

Wysoka dokładność montażu

Precyzyjne wkrętarki używane są w przemyśle samochodowym, lotniczym i przez dostawców komponentów. Jak wiadomo, w każdym samochodzie montuje się od 3000 do 4000 śrub. Wiele z nich trudno zamocować: np. w komorach silnikowych, wnękach kół czy w wewnętrznych elementach aut. Bezprzewodowe narzędzia doskonale nadają się do operacji w miejscach o utrudnionym dostępie, bo są uniwersalne i do tego elastyczne oraz łatwe w użyciu. Ponadto wkrętarki FEIN AccuTec dodają najszybszą na rynku prędkość montażu, co pomaga skrócić czas operacji montażowych. Ich obroty są stałe i zostają odłączone w momencie osiągnięcia ustawionego momentu obrotowego. Wysoka precyzja mechanicznego sprzęgła odcinającego, w które zostały wyposażone, zapewnia stałą siłę montażu i powtarzalną jego dokładność. FEIN zapewnia wysoką jakość połączeń gwintowych zarówno w przypadku wkręcania twardego, jak i miękkiego. Wkrętarki niemieckiego producenta spełniają wysokie wymagania przemysłowe co do dokładności i pewności montażu (Cmk > 1,67 z tolerancją ± 12% zgodnie z metodą 6 Sigma i DIN/ISO 5393).

 

Jak już wspominaliśmy, nowe wkrętarki FEIN AccuTec ASW 18 są łatwo programowalne. W tym celu podłącza się je do komputera przez adapter i kabel USB. Oprogramowanie kontrolujące konfigurację wkrętarki ma intuicyjny interfejs, a jego instalacja jest bezpłatna.

a0001524

Warto tu wspomnieć, że należące do nowej gamy wkrętarek przemysłowych FEIN AccuTec urządzenia mają zróżnicowane parametry pracy, w tym zakres aplikowanego momentu. Są one zoptymalizowane do specjalistycznego przeznaczenia operacyjnego tych maszyn. Np. model FEIN ASW 18-30 PC pracuje w zakresie momentu 12-30 Nm, ASW 18-45 PC – 20–45 Nm, zaś ASW 18-60 PC – 25–60 Nm. Wśród nowych urządzeń FEIN znajduje się też pistoletowa wkrętarka z serii ASM o zakresie momentu 0,5–12 Nm. Prezentowane wkrętarki FEIN AccuTec napędzane są nowym silnikiem bezszczotkowym PowerDrive. FEIN opracował te maszyny i produkuje je w swojej fabryce w Schwäbisch Gmünd-Bargau w Niemczech.

opr. HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments