Precyzyjne i funkcjonalne dalmierze laserowe NIVEL SYSTEM

Polska marka Nivel System, oferująca rozwiązania pomiarowe dla budownictwa i geodezji, w ostatnim czasie wprowadziła do oferty dwie nowe serie dalmierzy laserowych: DM i DM-S. Serię tworzy 8 modeli, oferujących różne zasięgi pracy: do 50, 70, 90 i 120 m. Nowoczesne instrumenty pomiarowe Nivel System wyposażone zostały w najnowszy procesor zapewniający szybkie, dokładne i zaawansowane pomiary. Instrumenty zarządzane są za pośrednictwem poręcznego panelu z dużym wyświetlaczem, na którym prezentowane są wyniki pomiarów i wynikające z tego obliczenia. Dalmierze mieszczą się kieszeni, są lekkie, poręczne i łatwe do użycia w

terenie. Podobnie jak inne instrumenty pomiarowe z rodziny Nivel System objęte są wsparciem
i serwisem w Polsce (serwis TPI).

Szybkie i precyzyjne pomiary
Ręczne dalmierze laserowe Nivel System serii DM (DM-S50, DM-70, DM-S90 i DM-S120) oraz DM-S (DM-S50, DM-S70, DM-S90 i DM-S120) są praktycznymi narzędziami pomiarowymi, które zastępują całkowicie taśmę pomiarową i „metrówkę”. Zapewniają nieosiągalną dla tradycyjnych narzędzi dokładność pomiaru i zasięg. Są przy tym obsługiwane jednoosobowo, a pomiary mogą być wykonywane wewnątrz budynku i na zewnątrz. Przyrządy mają bardzo dobrze widoczną plamkę laserową, a dzięki wewnętrznemu oprogramowaniu pomiarowo-obliczeniowemu pozwalają szybko i bezproblemowo wyznaczać długości, powierzchnie i objętości mierzonych obiektów (także dodawać i odejmować wyniki). Sprzęt zbudowany został na bazie wydajnego procesora, który wpływa zarówno na szybkość pomiarów, jak i ich dokładność. Ma to ogromne znaczenie szczególnie podczas skomplikowanych pomiarów, przeliczeń w czasie rzeczywistym i archiwizacji danych. Precyzję pomiarów oraz pracę z dłuższymi odległościami zapewnia możliwość ustawienia dalmierza na statywie.


Komfortowa, intuicyjna obsługa

Dalmierze wyposażone są w duży, podświetlany wyświetlacz (w przypadku modeli z serii DM-S wyświetlacz jest kolorowy), który wyraźnie prezentuje najważniejsze dane pomiarowe. Pomiar odbywa się za naciśnięciem jednego przycisku, a klawisze skrótów przyspieszają dostęp do najczęściej używanych funkcji. Obsługa jest prosta i intuicyjna, nie wymaga posiadania specjalistycznych kwalifikacji. Na uwagę zasługują także gabaryty urządzeń – dalmierze Nivel System mieszczą się w kieszeni, oferują poręczną obudowę gwarantującą pewny uchwyt. W wyposażeniu znajdują się wydajne akumulatorki (seria DM-S) zapewniające ekonomiczną eksploatację sprzętu.

Duże możliwości pomiarowe z możliwością zapisu i przesyłu danych do komputera
Oprogramowanie dalmierzy pozwala mierzyć odległości i na ich podstawie wykonywać wiele obliczeń. Do dyspozycji mamy dodawanie, odejmowanie, pole powierzchni, objętość oraz rozbudowane funkcje pomiarów pośrednich (funkcje Pitagorasa). Dane te mogą być zapisane w pamięci urządzenia (100 pozycji). W przypadku modeli serii DM-S (DM-S50, DM-S70, DM-S90 i DM-S120) dane te mogą być następnie przesłane do komputera (przez USB). Wraz z dalmierzem dostarczane jest intuicyjne oprogramowanie do zgrywania danych i ich eksportu (Excel). Dzięki temu urządzenia stają się przenośnymi stacjami pomiarowymi umożliwiającymi uzyskanie wielu, często skomplikowanych danych wymaganych na budowie i w biurze projektowym. Użytkownik ma możliwość korzystania z wielu innych praktycznych funkcji wspierających pomiary w terenie, jak np. pomiar ciągły, dzięki czemu bez problemu uzyskamy informację o wartości minimalnej i maksymalnej mierzonego odcinka; możliwy jest także pomiar z opóźnieniem. Funkcja tyczenia, po wprowadzeniu wartości bazowej i interwału, spowoduje, że dalmierz za pomocą intuicyjnych strzałek naprowadzał nas będzie na wskazane punkty w terenie.


Mierzenie w miejscach niedostępnych

Do dyspozycji użytkownika oddane są funkcje Pitagorasa, które pozwalają realizować pośrednie pomiary wysokości lub szerokości. Pomiary mogą być wykonywane od czoła, śruby statywu, podstawy lub stopki (pomiary w narożnikach). W przypadku modelI serii DM-S do dyspozycji mamy inklinometr (elektroniczna poziomnica) działający w dwóch osiach, co w znacznym stopniu wspiera poprawne ustawienie sprzętu i pomiary poziomu w terenie (jednostka kąta może być wyświetlana w stopniach lub procentach).


Bezpieczne użytkowanie na lata

style="font-size: 10pt;">Pomimo bogatej funkcjonalności klasyfikującej sprzęt w grupie precyzyjnych instrumentów pomiarowych dalmierze Nivel System mogą być stosowane w trudnych warunkach terenowych na budowie. Ich wytrzymała konstrukcja zapewni dobrą kondycję sprzętu przez lata, a w przypadku zaistniałych problemów do dyspozycji pozostają regionalne punkty serwisowe TPI. Nabywcy zyskują więc pewność wsparcia w przypadku jakichkolwiek problemów ze sprzętem, zarówno w czasie trwania gwarancji, jak i po jej upływie.
Nowe dalmierze laserowe Nivel System to precyzyjne narzędzia pozwalające uzyskać pewne i szybkie pomiary w wielu branżach, jak budownictwo, architektura, geodezja, przemysł, meblarstwo itd. Ich atutami są wszechstronność zastosowania, przyjazna obsługa i jakość wykonania, zapewniające bezproblemową pracę nawet w najtrudniejszych warunkach, a wszystko w przystępnej cenie.

Sprzęt jest już dostępny w sieci dystrybucji TPI (wykaz dystrybutorów i regionalnych biur TPI znajduje się na www.tpi.com.pl). Więcej informacji na temat produktów Nivel System znaleźć można nawww.nivelsystem.com.