PRACUJ BEZPIECZNIE Z LAHTI PRO

Ponad 200 uczniów Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 w Białymstoku wzięło udział w szkoleniach zorganizowanych przez firmę Profix, właściciela takich marek jak PROLINE, LAHTI PRO i TRYTON.

 

W trakcie prezentacji przyszli fachowcy mogli zobaczyć i poznać podstawowe środki ochrony indywidualnej, które pomagają chronić życie i zdrowie. Omówione zostały także najczęstsze typy zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się pracownicy branży budowlanej. – Wypadki zdarzały się, zdarzają się i będą się mieć miejsce w przyszłości. Tego w 100% nie zmienimy. Jednak możemy zrobić wszystko, aby minimalizować ich skutki. Środki ochrony indywidualnej Lahti Pro skutecznie pomagają chronić, to co mamy

najcenniejsze – nasze zdrowie i życie. Dlatego warto je stosować przy wykonywaniu każdej pracy – podkreślał w trakcie szkolenia Jarosław Chojnacki, przedstawiciel Profix.
Największym zainteresowaniem cieszyła się seria krótkich filmów pokazujących, dlaczego warto zakładać hełm przemysłowy, okulary ochronne, rękawice i buty z podnoskami. Prowadzącemu udało się także zwrócić młodzieży uwagę na fakt, że w obecnych czasach dbanie o swoje bezpieczeństwo jest jedną z cech, po której można poznać profesjonalistę.

 

 

Zdrowie jest najważniejsze

Profix, jeden z największych w Polsce dystrybutorów narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, artykułów BHP i ubrań roboczych, prowadzi akcję edukacyjną w szkołach technicznych i zawodowych od 2015 r. W tym czasie zajęcia odbyły się już w przeszło 30 placówkach zlokalizowanych w różnych miejscach w Polsce. Tematyka spotkań jest szeroka. W zależność od indywidualnych potrzeb zgłaszanych przez nauczycieli. Najczęściej jednak są to prezentacje poświęcone elektronarzędziom, narzędziom ręcznym lub środkom ochrony indywidualnej. Program szkoleń Profix został przygotowany z myślą o młodzieży, która już wkrótce podejmie pierwszą pracę w branży budowlanej.

 

 

Każdy z uczestników otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w zajęciach. Białostockie szkoły zaprosiły przedstawiciela Profix już po raz drugi.

opr.HB

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments