PRACE WYBURZENIOWE, KTÓRE ZMIENIŁY WYGLĄD WARSZAWY

W ostatnich dniach w Warszawie miało miejsce spotkanie przedstawicieli Grupy TREE oraz Husqvarna Construction. W trakcie spotkania zaprezentowano kierunki rozwoju branży wyburzeniowej i najnowsze rozwiązania technologiczne, które zmieniają branżę budowlaną na całym świecie.

 

Zanalizowano też trudności, z jakimi spotkała się grupa TREE podczas rozbiórek budynków stanowiących symbole warszawskiej architektury, a także pokazano, jak zaawansowane technologicznie maszyny firmy Husqvarna Construction przyspieszają prace wyburzeniowe i umożliwiają roboty, które jeszcze do niedawna były technicznie nie do wykonania. Grupa TREE to jeden z liderów polskiego rynku wyburzeniowego. Rozpoczęła działalność 18 lat temu od drobnych prac ziemnych. Widząc potencjał w pracach wyburzeniowych, wyspecjalizowała się w rozbiórce

budynków i mostów oraz recyklingu materiałów porozbiórkowych. Dziś TREE dysponuje najnowocześniejszym sprzętem, w tym zaawansowanymi robotami wyburzeniowymi Husqvarna Construction i świadczy bardzo szeroki zakres usług prac budowlanych.

fot_HusqvarnaAB_03

Kultowe adresy

Grupa TREE zrealizowała projekty wyburzeniowe w takich lokalizacjach, jak: Dom Towarowy SEZAM, komin na terenie elektrociepłowni Siekierki, estakady w trasie Łazienkowskiej, wielokondygnacyjny parking na lotnisku im F. Chopina w Warszawie, budynek o konstrukcji linowej przy Woronicza 17, Bibliotekę Główną, Universal w Centrum Warszawy czy Warszawską Rotundę. Od początku swojej działalności TREE wyburzyło w całym kraju obiekty o kubaturze ponad 5 mln m sześc. Ponad 640 narzędzi zamontowanych na maszynach Grupy TREE wydobywa stal z betonu oraz przerabia 800.000 ton gruzu, który pozostaje po rozbiórce. Grupa TREE dysponuje prawie 200 maszynami, które rocznie zużywają w ramach prowadzonych prac ponad 2,5 mln litrów paliwa.

fot_HusqvarnaAB_02

– Prace wyburzeniowe są trudne w realizacji. Oprócz perfekcyjnego przygotowania, niezbędna jest do nich dobrze przygotowana załoga oraz sprzęt. Dostępne dziś na rynku maszyny wyburzeniowe pozwalają nam przeprowadzić trudne prace rozbiórkowe w czasie, który jeszcze kilka lat temu był nieosiągalny ze względu na brak odpowiedniej technologii. Roboty wyburzeniowe Husqvarna Construction usuwają elementy kondygnacji zdalnie. Operator jest bezpiecznie oddalony od miejsca, w którym prowadzone są prace, przez co zwiększamy bezpieczeństwo naszych pracowników. Maszyny recyklingowe, tj. kruszarki, czy przesiewacze pozwalają nam już na terenie prowadzonych prac przetwarzać i odzyskiwać cenne surowce z materiału porozbiórkowego – mówi Dariusz Dudek, prezes Grupy TREE.

 

– Dla naszej firmy istotne, oprócz sprzętu, jest doświadczenie i kreatywność kadry. Dobieramy pracowników tak, by zachować równowagę między latami praktyki a świeżym spojrzeniem. Kreatywność młodych ludzi sprawia, że na pierwszy rzut oka absurdalne pomysły po głębszej analizie okazują się najlepszym rozwiązaniem – mówi Tomasz Wąsek, dyrektor kontraktu Grupy TREE

fot_HusqvarnaAB_01

– Cieszymy się, że nasze maszyny zostały docenione przez liderów rynku wyburzeniowego w kraju i za granicą. Husqvarna Construction od lat udoskonala swoje produkty, w taki sposób, aby były one bezpieczniejsze, wydajniejsze, łatwe w obsłudze i przede wszystkim pozwalały na wykonywanie prac, które do tej pory były nieosiągalne. Nasze roboty wyburzeniowe to zaawansowane technologicznie maszyny, które pozwalają na prace w miejscach trudno dostępnych, a ich rozmiary pozwalają na wprowadzenie do pomieszczeń przez standardowe otwory na drzwi. Dodatkowo możliwość zdalnego sterowania maszyn ogranicza w 100 % możliwość wypadku z udziałem operatora, gdyż prace można prowadzić nawet z dużej odległości – mówi Dawid Trukszyn, country manager w firmie Husqvarna Construction.

opr. HB
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar