PRACA BEZ PYŁU: INTELIGENTNE ROZWIĄZANIE FESTOOL

Priorytetem realizowanej przez Festool „Kampanii Bezpyłowej“ jest wprowadzanie rozwiązań minimalizujących zanieczyszczenia w miejscu pracy. Ostatnio asortyment akumulatorów poszerzono o dwa modele (o pojemności 5,2 i 6,2 Ah) wykorzystujące technologię Bluetooth. Docenią to z pewnością użytkownicy narzędzi akumulatorowych z odsysaniem.

 

W ramach „Kampanii Bezpyłowej” Festool wprowadza nowe rozwiązania, które sprawiają, że miejsce pracy jest jeszcze czystsze. Firma poszerza swój asortyment akumulatorów o dwa nowe akumulatory o pojemności 5,2 i 6,2 Ah, które współpracują z Bluetooth. Dzięki nowemu, dołączanemu modułowi Bluetooth można używać narzędzi akumulatorowych z odsysaniem bez przeszkadzającego przewodu zasilającego. Z kolei do asortymentu odkurzaczy dołącza nowy, gładki wąż ssący, sprawiający, że

praca idzie naprawdę gładko – również w dosłownym tego słowa znaczeniu. Zapewnia on płynne odsysanie i eliminuje uciążliwe zahaczanie się węża. Kolejne nowości: odświeżone odkurzacze CT 26, 36 i 48 są teraz wyposażone w praktyczne funkcje, takie jak zoptymalizowane połączenia SYS-Dock i T-LOC, a także zwijanie kabla, co umożliwia wygodne łączenie Systainera z odkurzaczem.

– Nowy moduł Bluetooth to kolejny krok na drodze do bezpyłowej i bezprzewodowej pracy – mówi Sławomir Trojan, trener w Festool Polska: – Jeśli podsumujemy czas, który każdorazowo przeznaczamy na dojście do odkurzacza, żeby go ręcznie włączyć, to okazuje się, że straty są duże. Dzięki zdalnemu sterowaniu Bluetooth można wygodnie włączyć i wyłączyć odkurzacz, a nowe akumulatory Bluetooth sprawiają, że praca staje się jeszcze wygodniejsza, ponieważ odkurzacz z narzędziem nie musi już być połączony kabelem zasilającym. W tym celu nowe akumulatory Bluetooth należy jednorazowo skomunikować z odkurzaczem. Przy włączeniu lub wyłączeniu narzędzia akumulatorowego odkurzacz reaguje automatycznie. W połączeniu z nowym wężem ssącym sprawia to, że praca bez pyłu jest jeszcze łatwiejsza i bezpieczniejsza – podsumowuje Sławomir Trojan.

s_ctfaceliftblepackage_000000_wh_01a

Bezprzewodowe odsysanie: przy użyciu zdalnego sterowania lub akumulatora Bluetooth

Droga prowadząca do bezpyłowej pracy i bez nieporęcznego przewodu nie jest skomplikowana: należy dołączyć nowy moduł Bluetooth do wolnego gniazda odkurzacza CLEANTEC CT 26, 36, 48 przez wykwalifikowanego elektryka i można włączać i wyłączać odkurzacz za pomocą pilota (w wariancie zestawu wchodzi on w zakres dostawy) zamocowanego bezpośrednio przy wężu ssącym. Pozwala to uniknąć uciążliwego podchodzenia do odkurzacza. Pilota przymocowuje się za pomocą dwóch taśm pasujących do węży ssących D27 i D 36. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli trzeba posprzątać między kolejnymi etapami prac. Jeszcze bardziej praktyczna jest kombinacja modułu Bluetooth i nowych akumulatorów Bluetooth Festool: akumulatory łączy się jednorazowo z modułem Bluetooth odkurzacza. W ten sposób odkurzacz uruchamia się po włączeniu narzędzia akumulatorowego, a po jego wyłączeniu, również się wyłącza. Nowe akumulatory Bluetooth BP 18 Li 5,2 ASI i BP 18 Li 6,2 ASI komunikują się z modułem Bluetooth w odkurzaczu i zapewniają automatyczne uruchomienie odkurzacza tuż po włączeniu narzędzia akumulatorowego. Akumulatory Bluetooth mają pojemność 5,2 i 6,2 Ah oraz charakteryzują się najwyższą wytrzymałością i optymalnym uwalnianiem mocy. Przy użyciu szybkiej ładowarki AIRSTREAM SCA 8 z mechanizmem aktywnego chłodzenia ładowanie przebiega szybko i efektywnie. Zintegrowany z akumulatorem wyświetlacz LED informuje o aktualnym stanie naładowania. Czy już wiesz? W Festool, w ramach SERVICE all-inclusive, korzystasz z 36-miesięcznej gwarancji ochrony przed kosztami napraw, łącznie z częściami zamiennymi. Dotyczy to nie tylko wszystkich narzędzi, ale również akumulatorów i ładowarek.

HyperFocal: 0

Gładki wąż ssący z mufą Festool CLEANTEC

Idealne odsysanie zależy również od odpowiedniego węża ssącego, dlatego Festool wprowadza nową wersję, teraz gładką i elastyczną. Gładka powłoka sprawia, że wąż przesuwa się po obrabianej powierzchni płynnie i bez zahaczania. Do tego jest bardziej wytrzymały i zapewnia większą wydajność odsysania. Jest to możliwe dzięki temu, że ma stożkowy kształt: wąż rozszerza

się od 27 mm do 32 mm. Jednocześnie nowa mufa CLEANTEC zapewnia stabilne mocowanie na narzędziu. Dzięki zamkowi bagnetowemu wąż ssący można niezawodnie i szybko przyłączać i odłączać od elektronarzędzia. Uwaga praktyczna: początkowe i końcowe elementy dwóch węży ssących można błyskawicznie połączyć ze sobą. Do nowego węża ssącego można łatwo dołączyć moduł zdalnego sterowania Bluetooth. Efekt: maksymalna elastyczność podczas pracy.

s_d2732x35as_500677_a_08a

Nowa generacja odkurzaczy mobilnych Festool

Nowa generacja odkurzaczy mobilnych Festool CT 26, 36 i 48 sprawia, że odsysanie jest jeszcze prostsze i bardziej wydajne. Nowa generacja jest wyposażona w Sys-Dock i T-LOC do stabilnego łączenia z Systainerami, Sortainerami i SYS-ToolBox. Nowy mechanizm umożliwia szybkie i porządne zwinięcie kabla. Kabel można też odłączyć bez konieczności uciążliwego rozwijania. Praca bez pyłu nigdy jeszcze nie była tak wydajna i prosta. Wszystkie nowości dostępne będą od stycznia 2018 r. (więcej informacji znajduje się na stronie: www.festool.pl)

 PW (Festool)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar