POZIOMNICE VOREL

Jest niewiele profesji budowlanych, w których nie trzeba używać poziomnicy libellowej. Mała, poręczna i dokładna, mieszcząca się w kieszeni lub
w pasie narzędziowym służy do wyznaczania pionów, poziomów, a nawet 45-stopniowych skosów.

 

Takie funkcje spełniają m.in. trzy nowe modele Vorel. Poziomnica 16300 o długości 230 mm przeznaczona jest do podstawowych prac. Jej korpus wykonany jest z lekkiego i wytrzymałego tworzywa sztucznego ABS. Zamontowano w nim trzy libelle do pomiarów poziomu, pionu i 45-stopniowego skosu. W korpusie zamontowano magnetyczne wstawki do mocowania poziomnicy do stalowych elementów.
Poziomnica torpedo Vorel 16301 to także model do najprostszych zadań pomiarowych. Ma bardzo podobną konstrukcję do

wcześniej opisywanego modelu – tę samą długość 230 mm, trzy libelle i korpus z tworzywa sztucznego. Została ona jednak lepiej zabezpieczona przed skutkami upadków. Końcówki jej obłożono gumowymi nakładkami absorbującymi przypadkowe uderzenia, a krawędzie profilu wzmocniono aluminiowymi profilami.

 

16280_a 16300 16301Vorel 16280 – w przeciwieństwie do dwóch poprzednich poziomnic o kształcie prostokątnym – to wersja trapezowa. Jej korpus wykonano z ciśnieniowo odlewanego aluminium, przez co jest on stabilny i zapewnia wysoką dokładność pomiarów. Powierzchnia profilu zabezpieczona jest warstwą naniesionego proszkowo lakieru. Poziomnica ma dwie libelle – poziomą i pionową, a jej długość to 500 mm.

Marek Pudło
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments