POZIOMNICE LIBELLOWE YATO

Każdy szanujący się producent narzędzi i elektronarzędzi posiada w swojej ofercie dział instrumentów pomiarowych. I nie jest to bynajmniej jakaś moda czy trend, ale pragmatyczne podejście do zaspokajania potrzeb klientów. Takiej właśnie polityce hołduje także marka YATO, której katalog powiększa się właśnie o dwie nowe serie poziomnic libellowych o dokładności do 0,5 mm/m.

 

Poziomnice libellowe YATO sprawdzą się idealnie w pracach budowlanych, stolarskich, spawalniczych, hydraulicznych czy elektrycznych. Zastosowano w nich libelle ze szkła akrylowego wypełnione płynem o bardzo dobrej widoczności. Seria YT30071-YT30074 to cztery modele o długościach 600, 800, 1000 i 1200 mm. Poziomnice zostały wyposażone w trzy libelle do sprawdzania

poziomu, pionu i kąta 45°. W aluminiowym profilu lakierowanym proszkowo umieszczono dwa otwory chwytne, a na jego końcach zastosowano gumowe odbojniki absorbujące wstrząsy i uderzenia. Obie płaszczyzny pomiarowe poziomnic zostały precyzyjnie sfrezowane.
Z kolei seria YT30061-YT30064 oferowana w takich samych długościach jak wcześniej wspomniane modele i ma tylko dwie libelle pomiarowe. Służą do pomiaru poziomu i pionu. W aluminiowym profilu umieszczono tylko jeden otwór chwytny, ale za to w jednej z powierzchni pomiarowych umieszczono wkładki magnetyczne do mocowania instrumentu do elementów metalowych.

yt-30061_opak yt-30071_a

Marek Pudło
ZOBACZ TAKŻE
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
4 lat temu

Poziomica to niezbędny sprzęt, dla kogoś kto robi odbiór mieszkania idealne uzupełnienie do zestawu podstawowych narzędzi do mierzenia. Kątownik – czyli toporny sprzęt, który kojarzy mi się z zabawami na budowie teraz jest moim przyjacielem gdy sprawdzam po poprawkach czy jest kąt prosty czy nie. Warto mieć w domu te proste narzędzia, bo nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą.