Poziomnice DEWALT do zadań specjalnych

Poziomnice laserowe DEWALT z zakresem pracy do 50 m pozwalają na dokładne wyznaczanie linii pionowych i poziomych potrzebnych podczas prac instalacyjnych, wykończeniowych i budowlanych. Mają układ poziomujący i szczelną ogumowaną obudowę.

 


Trzy nowe poziomnice laserowe DEWALT to: DW0851, DW0822 i DW0811. Linia obejmuje poziomnice z laserem punktowym, liniowym, krzyżowym, jak również z wiązką 360° do dokładnego poziomowania na dużych powierzchniach. Każdy model wyposażono w tryb impulsowy pozwalający na współpracę z detektorem i wyświetlanie wiązki w odległości nawet do 50 m przy zachowaniu pełnej jasności promienia. Solidna ogumowana obudowa gwarantuje wieloletnią trwałość i odporność na pył,

wodę i inne zanieczyszczenia (norma szczelności IP54), a mechanizm blokady wahadła zapobiega uszkodzeniom podczas transportu.

Najbardziej zaawansowana z serii to solidna poziomnica laserowa DEWALT DW0811. Zaprojektowano ją do najbardziej wymagających zastosowań i pracy na największych obiektach. Przydatna przy stawianiu ścian, montażu drzwi i okien, układaniu instalacji elektrycznej, wentylacji, rur. Samopoziomujący laser 360° DW0811 wyświetla jasną linię poziomą, do której można dodać linię pionową, otrzymując wiązkę krzyżową. Przy wykorzystaniu detektora wiązka wyświetlana jest na odległość do 30 m. Pionowo regulowana podstawa zapewnia łatwy montaż i korektę ustawień poziomicy. DW0811 ma mechanizm blokady wahadła i odlewaną obudowę.

Wielofunkcyjna poziomnica laserowa DEWALT wysyła wiązkę laserową na odległość do 30 m i pozwala na rzucanie pionowych i poziomych linii potrzebnych przy wykonywaniu konstrukcji stalowych, rusztowań, instalacji elektrycznych, wentylacji, rurociągów, podwieszanych sufitów i murów. Wyświetla pięć punktów pionowych i poziomych oraz tylną wiązkę poziomą do dodatkowych zastosowań. Magnesy zainstalowane z przodu i tyłu urządzenia umożliwiają mocowanie go do elementów i konstrukcji stalowych. Laser może być również montowany do statywu, DW0851 ma bowiem zintegrowaną bazę obrotową z gwintami 1/4” i 5/8”. DW0851 wyposażono w mechanizm blokady wahadła i odlewaną obudowę.

DW0822 sprawdzi się w pracach ciesielskich i wykończeniowych, np. w kuchni czy łazience, podczas montażu instalacji elektrycznej i rur, itp. Urządzenie wysyła dwie jasne poziome i pionowe linie laserowe, które są wyświetlane na odległość do 50 m. Można wykorzystać dwie (postać krzyżowa) lub jedną z nich. Poziomnica ma także dodatkową pionową wiązkę punktową skierowaną do góry i w dół. Zamontowane z tyłu urządzenia magnesy umożliwiają jego montaż na elementach stalowych. Można je także ustawić na statywie. DW0822 ma mechanizm blokady wahadła i odlewaną obudowę.

 

Dane techniczne poziomnic laserowych DeWALT

Model

DW0811

DW0851

DW0822

Typ

Laser liniowy i obrotowy 360°

5-punktowy i liniowy laser combi

2-punktowy i krzyżowy laser combi

Samopoziomowanie

±4°

±4°

±4°

Dokładność

±4 mm/10 m

±3 mm/15 m

±3 mm/15 m

Zasięg (widoczność wewnątrz pomieszczeń, m)

30

30

15

Klasa lasera

I

II

II

Liczba wiązek punktowych

5

2

Liczba wiązek liniowych

2

1

2

Klasa IP

IP54

IP54

IP54

Bateria

3 x AA

3 x AA

3 x AA

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments