POZIOMNICA MAGNETYCZNA YATO YT-30060

Najnowsza poziomnica libellowa YT-30060 o długości 400 mm uzupełniła serię narzędzi pomiarowych dostępnych już w ofercie YATO o długościach 600, 800, 1000 i 1200 mm. Są one przeznaczone do dokładnego wyznaczania linii pionowych i poziomych.

 

Zamontowane w profilach poziomnicy YATO YT-30060 dwie libelle ze szkła akrylowego wypełnione są cieczą zwiększającą widoczność i zapewniają dokładność pomiaru 0,5 mm/m. Lustrzana powierzchnia pod libellami stwarza wrażenie oświetlenia oraz daje efekt szkła powiększającego, co ułatwia pomiary i odczyty.
Profil poziomnicy YATO został wykonany z lekkiego aluminium. Pomalowano go proszkowo, a jego końce zamknięto odbojnikami z elastycznego materiału, który ma absorbować energię podczas ewentualnego upadku instrumentu

na twardą powierzchnię. W podstawie poziomnicy zastosowano magnesy ułatwiające mocowanie narzędzia do powierzchni stalowych. Specyficzny przekrój profilu przypominający klepsydrę pozwolił na jednoczesne zachowanie dużej powierzchni stykowej, która zapewnia stabilność podczas pomiaru, i wklęsłej linii bocznej, zapobiegającej wyślizgiwaniu się poziomnicy z dłoni. Specjalny otwór w profilu pozwala zawiesić nieużywane narzędzie na ściance narzędziowej w warsztacie.

Marek Pudło

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar