POWERBANK Z FUNKCJĄ ROZRUCHU SILNIKA DEDRA DEPP1200

W ofercie firmy Dedra pojawił się innowacyjny powerbank DEPP1200 mający funkcję rozruchu silnika. Dzięki temu nie tylko naładujemy nim smartfona czy laptopa, ale także uruchomimy samochód w przypadku, gdy jego akumulator jest rozładowany w sposób uniemożliwiający samodzielny rozruch.

Pod względem konstrukcyjnym powerbank DEDRA DEPP1200 to nic innego jak kompaktowy akumulator o pojemności 12000 mAh (44,4 Wh), wyposażony w złącza wyjściowe do ładowania urządzeń mobilnych, jak i wejściowe do pobierania energii oraz w diodę LED pełniącą funkcję latarki. Zastosowano w nim nowoczesne wydajne

ogniwa litowo-polimerowe (LiPo), które pozwalają na generowanie dużych prądów, a także elektronikę sterującą. Jej podstawowe funkcje to zmiana napięcia znamionowego na wyjściowe zgodne ze standardami złącz (5, 9 lub 12 V), a także ochrona ogniw Li-Po przed przeładowaniem, nadmiernym rozładowaniem i przeciążeniem (w tym termicznym), przed odwrotną polaryzacją oraz zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Urządzenie ma także 5 diod, które informują użytkownika o dostępnym poziomie energii.

Powerbank DEDRA DEPP1200, jak już wspominaliśmy, jest urządzeniem wielofunkcyjnym i przeznaczony jest do ładowania elektronicznych urządzeń mobilnych (smarfonów, laptopów, tabletów, słuchawek, odtwarzaczy mp3 itp.) oraz do uruchamiania spalinowych silników benzynowych i diesla stosowanych w samochodach, maszynach, łodziach motorowych, motocyklach itp. Do ładowania sprzętu elektronicznego służą dwa wyjściowe porty USB: szybki (5 V/2.4 A lub 9 V/2.0) i standardowy (5 V/2.4 A) oraz gniazdo 12 V/10 A. Natomiast do uruchamiania samochodu przeznaczone jest gniazdo 2-wtykowe i przewody rozruchowe z inteligentnym modułem elektronicznym optymalizującym proces rozruchu, który wyposażony jest w dwie diody kontrolne (zieloną i czerwoną) oraz przycisk Boost. Podczas rozruchu silnika z powerbanku można pobierać prąd stały o napięciu 12 V i natężeniu ciągłym 200 A oraz szczytowym 500 A.

Procedurę uruchomienia rozpoczyna się od sprawdzenia poziomu dostępnej energii w powerbanku, nie może ona być mniejsza niż 60%, co oznacza, że powinny świecić się 3 diody wskaźnika naładowania. Następnie mocujemy wtyki modułu w gnieździe powerbanku, a potem wpinamy przewody rozruchowe za pomocą zacisków w klemy akumulatora. Jeśli nieprawidłowo podłączymy przewody, czyli do nieodpowiadających im biegunów, zaświeci się czerwona dioda. Oznacza to, że należy je zamontować odwrotnie. Jeśli przewody są prawidłowo podłączone, zaświeci się zielona dioda i wtedy można uruchomić silnik. Natomiast jeżeli dioda zielona miga, oznacza to, że klemy są prawidłowo podłączone, lecz akumulator samochodu jest nadmiernie rozładowany. W takim wypadku naciskamy na module przycisk Boost i czekamy, aż zielona dioda zacznie emitować światło ciągłe i następnie uruchamiamy silnik. Powerbank umożliwia wielokrotne uruchamianie silnika, przy tym należy zachować 30-sekundowe przerwy pomiędzy kolejnymi próbami rozruchowymi, które powinny trwać do 3 s. Jest też bardzo wygodny w użyciu, ponieważ eliminuje kłopotliwą konieczność podpięcia przewodów do sprawnego akumulatora drugiego samochodu, który nie zawsze jest dostępny. Ponieważ powerbank mieści się w niewielkim etui i zajmuje mniej miejsca niż standardowe przewody rozruchowe, jest znacznie łatwiejszy do przewożenia w samochodzie osobowym.

Aby móc korzystać z powerbanku, należy go uprzednio naładować. Do tego celu służą dwa złącza: micro USB (5V/2A) oraz 15/1 A. Zatem do jego ładowania można wykorzystać standardową ładowarkę USB do smartfona lub znajdującą się na wyposażeniu urządzenia ładowarkę samochodową z gniazdem zapalniczki samochodowej (12 V). Dodatkową, bardzo praktyczną funkcją powerbanku DEDRA DEPP1200 jest latarka, która wykorzystuje wspomnianą diodę LED o mocy 1 W. Może ona świecić światłem ciągłym, stroboskopowym lub migać zgodnie z sygnałem SOS. Omawiany powerbank DEDRA DEPP1200 wyposażony jest przewody do awaryjnego uruchamiania silnika z inteligentnym systemem zabezpieczeń, wspomnianą ładowarkę samochodową z gniazdem zapalniczki 12 V,

przewód USB 3w1 i materiałowe etui.

Naszym zdaniem, powerbank DEDRA DEPP1200 to bardzo praktyczne i skuteczne w działaniu urządzenie. Uruchomimy nim nie tylko auto z niedomagającym akumulatorem, ale także naładujemy smartfona lub np. wieczorem oświetlimy sobie drogę podczas spaceru.

Dane techniczne urządzenia rozruchowego DEDRA DEPP1200

PojemnośćLi-PO 12000 mAh
Napięcie i prąd wejściowy15V 1A, 5V 2A
Napięcie i prąd wyjściowyszybkie ładowanie, 5V 2,4A, 9V 2,0A, 12V Jump Starter 10A
Prąd ciągły/szczytowy200A/500A
Temperatura pracy-20℃-50℃
Przewody do rozruchu z zabezpieczeniem+
Ochrona przed przeładowaniem+
Ochrona przed rozładowaniem+
Ochrona termiczna+
Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją+
Zabezpieczenie przeciwzwarciowe+
Zabezpieczenie przeciążeniowe+
Wymiary urządzenia162/85/30 mm
Waga400 g
pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments