Pomysł na oświetloną półkę

Stylowa i pełna prostoty – taka jest oświetlona półka, która zachwyci nie tylko miłośników minimalistycznych wnętrz. Przypadnie do gustu również molom książkowym – daje idealne światło do czytania i łatwo ją zamontować nad ulubionym fotelem czy sofą.

 

Do wykonania oświetlonej półki potrzebujesz: 3 kabli do lamp w oplocie z oprawką (np. metalową) o długości dopasowanej do półki i odległości od kontaktu, 3 żarówek, półki (o dowolnej długości, szerokości i w wybranym kolorze), akumulatorowego narzędzia wielofunkcyjnego (np. Bosch Uneo), wiertła do drewna o średnicy 8 mm.

W oświetloną półkę możesz zmienić jedną z tych, które już wiszą na Twojej ścianie lub stworzyć ją zupełnie od nowa. Wystarczy, że kupisz półkę, która stylem i rozmiarem wpisze się w dane pomieszczenie, a następnie tylko udoskonalisz ją montując oświetlenie.

Najpierw zaznacz ołówkiem na półce sześć miejsc, przez które będą przechodziły kable.. Następnie przy użyciu akumulatorowego narzędzia wielofunkcyjnego (np. Bosch Uneo) z 8 mm wiertłem do drewna, wywierć w zaznaczonych miejscach otwory – po dwa na każdą żarówkę. Przełóż przez nie kable oprawkami skierowanymi do dołu. Zamontuj półkę w wybranym miejscu, wkręć żarówki w oprawki kabli i ciesz się oryginalną, designerską i funkcjonalną dekoracją. Więcej inspiracji i kreatywnych projektów DIY znajdziesz na www.wkreceniwdom.pl.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments