POKRĘTŁO „T” HÖGERT TECHNIK HT1W879

Pokrętło „T” Högert Technik HT1W879 to poręczne narzędzie umożliwiające w miejscach trudno dostępnych montaż lub demontaż za pomocą nasadek i bitów.

Marka Högert Technik oferuje pokrętło „T” (HT1W879) z podwójnym uchwytem. Jego użytkownik na do dyspozycji kwadratowy zabierak 1/4” oraz gniazdowy uchwyt kwadratowy 1/4” ze specjalnymi nacięciami umożliwiającymi montaż narzędzi z uchwytem 6-kątnym 1/4”. Oba uchwyty wyposażone są w kulkę blokującą mocowane narzędzia. Typ mocowania wybiera się, przesuwając tuleję uchwytu gniazdowego wzdłuż trzpienia pokrętła. W pozycji dolnej zakrywa ona

kwadratowy zabierak i pełni funkcję uchwytu gniazdowego dla bitów, zaś w górnej odsłania go i wtedy na pokrętle można mocować nasadki. Takie rozwiązanie uchwytu pokrętła umożliwia też montaż różnych adapterów pośredniczących, co np. pozwala mocować na nim nasadki z uchwytem 3/8”. Pokrętło „T” Högert Technik HT1W879 wyposażone jest w tuleję ślizgową w kolorze metalicznym niebieskim. Służy ona do trzymania narzędzia i ułatwia szybki montaż. Dzięki niej palce użytkownika nie stykają się bezpośrednio z trzpieniem klucza i nie hamują jego obrotów w przypadku, gdy chcemy nim szybko pokręcać. To proste rozwiązanie niewątpliwie przyspiesza pracę. Ramię pokrętła jest przesuwne i dzięki temu jego pozycję można dobrać do potrzeb czy wymagań sytuacji roboczej. Umożliwia ono aplikację dużych sił, gdyż jego długość wynosi 180 mm.

Pokrętło Högert Technik HT1W879 wykonano z wysokiej jakości stali S2, czyniąc go odpornym na odkształcenia i wytrzymałym mechanicznie. Ma ono długi, 250-milimetrowy trzpień umożliwiający pracę w bardzo wąskich przestrzeniach. Prezentowane narzędzie przeznaczone jest do prac montażowych i serwisowych, doskonale sprawdzi się w warsztatach samochodowych czy zajmujących się serwisem maszyn itp.

pins

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments