PODPORY TELESKOPOWE YATO

Podczas prac budowlanych, szczególnie przy wykorzystaniu płyt gipsowo-kartonowych, niezbędne jest używanie specjalnych wsporników teleskopowych. Umożliwiają one samodzielną pracę jednemu montażyście i służą do podtrzymywania elementów budowlanych o dużych gabarytach na większych wysokościach.

yt-64551

W ofercie marki YATO znajdziemy dwa modele podpór teleskopowych: YT-64551 o wysokości roboczej 60–115 cm i YT-64552 o zakresie pracy 125–290 cm. Oba wsporniki mają maksymalny udźwig 30 kg. Podpory wykonane są ze stali. W konstrukcji mechanizmu teleskopowego zastosowano dwuetapową regulację długości. Rozpieranie tyczki odbywa się poprzez wstępne wysunięcie

z korpusu poszczególnych elementów i ich zablokowanie za pomocą śrub zaciskowych i końcowe dociśnięcie przyciskiem dźwigniowym. Oba końce podpór zakończone są szerokimi gumowanymi stopami, które zapobiegają ich ślizganiu się, ale również chronią materiał przed uszkodzeniami. Stopy zamocowane są na specjalnych przegubach, które dopasowują się do skosów.

MarekPudło

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar