PODPÓRKI SUFITOWE BESSEY STE

Teleskopowe podpórki Bessey STE znacznie ułatwiają montaż różnych elementów na sufitach, w tym płyt kartonowo-gipsowych, listew itp. Umożliwiają dokładne ich pozycjonowanie i nie wymagają podczas rozpierania stosowania drabin czy rusztowań.

Podpórki sufitowe Bessey STE mają konstrukcję teleskopową składającą się z dwóch wysuwanych solidnie wykonanych stalowych rur o zakresach regulacji 1450-2500 mm (model STE250), 1700-3000 mm (STE300) lub 2070-3700 mm (STE370) oraz maksymalną nośność na pełnym wysunięciu pod kątem 0° wynoszącą 350 kg, co jest obecnie najlepszym wynikiem na rynku. W

podpórkach sufitowych Bessey STE zastosowano trzy mechanizmy regulacji ich wysokości, przy czym dwa z nich służą także do rozpierania. Pierwszy przeznaczony do zgrubnego rozsunięcia podpórek – w tym celu należy nacisnąć przycisk zwalniający i wysunąć rurę górną na żądaną wysokość. Drugi umożliwia dokładne ustalenie pozycji podpórki – w tym celu przesuwamy ją do wyznaczonego miejsca i wstępnie dociskamy, rozpierając ją poprzez naciskanie dźwigni. Trzeci z mechanizmów (śrubowy) służy do aplikacji odpowiedniej siły dociskania i jej regulowania – w tym celu należy obracać rękojeść w prawo aż uzyskania żądanej siły mocowania. Podpórkę wyjmuje się przez obrót rękojeści w lewo do momentu ustania działania siły rozpierającej. Następnie naciska się przycisk zwalniający, który umożliwia powrotne obniżenie rury górnej i wyjęcie podpórki z miejsca jej stosowania.

Na obu końcach podpórek Bessey STE znajdują się dwie prostokątne stopy robocze o wymiarach 9 x 7 cm, pokryte okładziną z PCW zapobiegającą ich ślizganiu się. Stopy są ruchome, dzięki czemu pozwalają mocować skośnie po kątem do 45°, dla którego – co ważne – maksymalna nośność podpórek wynosi 40 kg.

Reasumując, teleskopowe podpórki Bessey STE znacznie skracają i upraszczają prace montażowe, a przy tym są łatwe i wygodne w obsłudze, mają najwyższą na rynku nośność, stabilną oraz wytrzymałą konstrukcję i dwukomponentową rękojeść z mechanizmami blokującymi. Naszym zdaniem, powinny się znaleźć na wyposażeniu każdej szanującej się firmy zajmującej się pracami wykończeniowymi i remontowymi.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments