PODKASZARKA DED7090 Z LINII ELEKTRONARZĘDZI AKUMULATOROWYCH DEDRA SAS + ALL

Podkaszarka DED7090, a razem z nią kosiarka DED7066, nożyce do żywopłotu DED7192V, urządzenie dwufunkcyjne DED7096, opryskiwacz DED7097, myjka pistoletowa Dedra DED7086 niedawno rozszerzyły linię elektronarzędzi akumulatorowych Dedra SAS + ALL. Nowy sprzęt ogrodowy oferuje wysoki poziom efektywności i wygody pracy oraz łatwości obsługi.

Podkaszarka Dedra DED7090 zasilana jest prądem stałym o napięciu 18 V z systemowych akumulatorów Dedra SAS + All. W urządzeniu zastosowano silnik komutatorowy umieszczony w plastikowej obudowie w głowicy tnącej. Jego wrzeciono wyjściowe napędza więc bezpośrednio głowicę z żyłką

(obroty: 8500/min). Z obudową silnika zintegrowana jest osłona żyłki z nożykiem służącym do jej przycinania. W górnej części podkaszarki znajduje się gumowana rękojeść główna z włącznikiem z mocowaniem akumulatora i blokadą uniemożliwiającą przypadkowe uruchomienie urządzenia. Rękojeść główna z głowicą tnącą połączona jest metalowym drążkiem. Drążek jest teleskopowy, można więc go wydłużać lub skracać i tym samym dostosować długość podkaszarki do wzrostu operatora. Można też regulować kąt nachylenia głowicy tnącej do 90° i obracać nią o 180°. Do obracania głowicy służy biały przycisk znajdujący się pod uchwytem dodatkowym. Dzięki zastosowaniu obu regulacji operowanie i praca urządzeniem nie wiążą się z nienaturalnym położeniem dłoni, jak i nie powodują dodatkowych obciążeń na nadgarstkach oraz stawach barkowych. Dzięki temu pracuje się nim komfortowo. Regulacja położenia kątowego głowicy w zakresie 0-180° pozwala na pionową jej pracę i dokładne wycinanie roślin przy murkach czy chodnikach. Aby zwiększyć dokładność takich prac i je ułatwić, Dedra wyposażyła swoją podkaszarkę DED7090 w ogranicznik krawędziowy. Ma ona też dodatkową regulowaną rękojeść, która pozwala wygodnie trzymać urządzenie i operować nim. Podkaszarkę DED7090 wyposażono też w automatyczną głowicę z żyłką. Umożliwia ona koszenie o szerokości do 30 cm żyłką o grubości 1,6 mm. Urządzenie jest lekkie i przez to wygodne w pracy.

Dane techniczne podkaszarki Dedra DED7090

Napięcie zasilania18 V
Obroty0-8500/min
Szerokość koszenia żyłki30 cm
Grubość żyłki1,6 mm
Typ akumulatora/napięcie/pojemnośćSAS + All Li-Ion/18 V/2,0; 4,0 lub 5,0 Ah
Waga1,6 kg
pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments