Pod znakiem nowych i innowacyjnych produktów. Ogólnopolska konferencja partnerów handlowych FEIN Polska

W dniach 19-20 września br. w krakowskim Hotelu Kossak miała miejsce konferencja partnerów handlowych firmy FEIN-Polska-Elektronarzędzia Sp. z o.o. Przybyło na nią ponad 35 najlepszych polskich dystrybutorów profesjonalnych elektronarzędzi FEIN.

Konferencję rozpoczęło popołudniowe, kameralne spotkanie w restauracji hotelowej, na którym Sebastian Kaliski, prezes zarządu FEIN-Polska-Elektronarzędzia Sp. z o.o., oraz Hannes Eitel, dyrektor eksportu w C. & E. FEIN GmbH, uroczyście powitali zaproszonych gości. Następnie zabytkowym tramwajem, specjalnie wynajętym przez organizatora konferencji, udano się do Teatru Bagatela na spektakl pt. „Szalone nożyczki”. Po sztuce teatralnej zabytkowy tramwaj zawiózł gości na uroczystą kolację, która w tym roku odbyła się na

krakowskim Kazimierzu. Część nieoficjalną spotkania zakończyła przejażdżka gondolami po Wiśle.

Sebastian Kaliski, prezes zarządu FEIN-Polska-Elektronarzędzia Sp. z o.o., oraz Hannes Eitel, dyrektor eksportu w C. & E. FEIN GmbH

 

Drugi dzień konferencji całkowicie wypełniła jej część merytoryczna. Po powitaniu wszystkich uczestników konferencji przez Sebastiana Kaliskiego głos zabrał Hannes Eitel. Przedstawił firmę Fein, która została założona w 1867 roku i która w 1895 roku wynalazła i wyprodukowała pierwsze na  świecie elektronarzędzie – ręczną wiertarkę elektryczną. Obecnie C. & E. FEIN GmbH zatrudnia na świecie ponad 950 pracowników, w czym w centrali w Bargau pod Stuttgartem pracuje ich 550, a pozostała część w spółkach zależnych – oficjalnych przedstawicielstwach na kluczowych rynkach dla spółki. – Nasze produkty opracowujemy samodzielnie i w swojej działalności koncentrujemy się na ich rozwoju technicznym i innowacjach – stwierdził Hannes Eitel. – Sami też nasze elektronarzędzia produkujemy we własnej fabryce w Niemczech, której hale mają ponad 15 tys. m kw. Dzięki ścisłej kontroli poszczególnych faz produkcji i zastosowaniu najnowocześniejszych technologii wytwórczych i montażowych możemy elektronarzędziom z logo FEIN zapewnić najwyższą jakość na rynku. Oprócz niemieckiej fabryki, mamy zakłady produkcyjne w Danii (szlifierki FEIN GRIT) i USA (wiertarki magnetyczne). Naszym głównym celem jest zapewnienie maszynom i elektronarzędziom FEIN najwyższej jakości nie tylko pod względem samego wykonania czy wytrzymałości, ale także co do efektywności pracy i ergonomii.

Uczestnicy konferencji

Sytuację FEIN-Polska-Elektronarzędzia przedstawił Sebastian Kaliski: –  Konsekwentnie umacniamy swoją pozycję na rynku polskim i od kryzysowego roku 2009 stale odnotowujemy wzrost obrotów, np. w 2011 r. wyniósł on 8%, w 2012 – 9%, a w bieżącym roku bardzo trudnym dla branży, kiedy rynek elektronarzędzi w pierwszych sześciu miesiącach odnotował prawie 15-proc. spadek, sądzę, że osiągniemy zwiększenie sprzedaży o 6%. Niewątpliwie, pomaga nam w tym niemiecka centrala, która dokonała modyfikacji strategii produktowej. Ofertę maszyn wysoce specjalistycznych uzupełniono produktami o ilościowym charakterze pod względem sprzedaży i szybszej rotacji. Nie rezygnujemy przy tym z zapewnienia im najwyższej jakości. Wyrazem tej modyfikacji są nasze nowe produkty: gama bezprzewodowych wiertarko-wkrętarek i wkrętarek udarowych oraz szlifierki kompaktowe z serii WS15. Równocześnie kontynuujemy dotychczasową strategię wysokich kompetencji w segmentach niszowych i wprowadzamy na rynek nowe wiertarki rdzeniowe na stopie magnetycznej oznaczone jako KBM 50Q, KBM 50U, KBM 65U i KBM 50 Auto. Niewątpliwie, rok 2013 w Grupie FEIN to okres wprowadzania do sprzedaży wielu nowych produktów i dynamicznego rozwoju jej oferty. Przewidujemy, że da to duże efekty w postaci znacznego zwiększenia obrotów zarówno na rynku światowym, jak i polskim – konkludował Sebastian Kaliski.

Andrzej Walentek                                                                             Arkadiusz Okarma

Nowe szlifierki kątowe zaprezentował Andrzej Walentek, regionalny koordynator sprzedaży: – Są podzielone na trzy główne kategorie: SOLID (moc – od 800 do 1100 W), POWER (1200-1500 W i wyposażone w elektronikę) oraz INOX (do obróbki stali nierdzewnej z regulacją obrotów w zakresie 2500 do 7900/min). Nowe szlifierki mają jakość przemysłową i przy tym najniższą wagę w swojej klasie. Wyposażono je także w przestawialną głowicę w

zakresie 90 stopni. Ich przekładnię wykonano w całości z metalu. Odznaczają się zwiększoną o 30% wydajnością usuwania materiału dzięki zastosowaniu nowych silników elektrycznych FEIN. Konstrukcja tych maszyn powstała w oparciu o kilkuletnie badania rynkowe przeprowadzone wśród użytkowników końcowych, Pozwoliło to nam stworzyć produkt w pełni spełniający ich oczekiwania zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i jakości oraz ergonomii.

Tomasz Mosejko                                            Paweł Słomak

 

O nowych wiertarko-wkrętarkach i wkrętarkach udarowych opowiedział Arkadiusz Okarma, regionalny koordynator sprzedaży: – Nowe wkrętarki akumulatorowe FEIN Akku zastąpiły dotychczasową linię FEIN HandyMaster. Efektem wytężonej pracy naszych konstruktorów jest 20 różnych modeli wkrętarek oraz szeroki wybór akumulatorów. Ta oferta stanowi dowód kompetencji i doświadczenia firmy FEIN w dziedzinie produkcji profesjonalnych elektronarzędzi. Podstawową serią wkrętarek – najbardziej uniwersalnych i przeznaczonych dla najszerszego grona odbiorców – są modele oznaczone symbolami ABS/ASB. Są to dwubiegowe maszyny, które napędzane 4-polowymi silnikami oferowane są w wersji 14,4- i 18 woltowej. Jednak topowymi wiertarko-wkrętarkami są 4-biegowe modele FEIN ASCM/ASCM QX wyposażone w silnik bezszczotkowy FEIN PowerDrive i dysponujące potężnym momentem obrotowym 90 Nm. Trzecia grupa wkrętarek to zakrętarki udarowe serii ASCD. Wyposażono je w 6-kątny uchwyt 1/4” lub kwadratowy zabierak 1/2”. W zakrętarkach zastosowano 4-polowe silniki i wydajne kowadełkowe mechanizmy udarowe. Maszyny, w zależności od modelu, dysponują momentami 158 lub 250 Nm. Wszystkie nowe wkrętarki FEIN zasilane są nowoczesnymi akumulatorami litowo-jonowymi. Użytkownik może wybierać między bateriami o napięciach 14,4 oraz 18 V i pojemnościach 2 i 4 Ah. W akumulatorach FEIN zastosowano technologię SafetyCell z osobnym przewodem komunikacyjnym. Zapewnia ona niezawodną ochronę baterii przed przeciążeniem, przegrzaniem i głębokim wyładowaniem. Na obudowach akumulatorów umieszczono diodowe sygnalizatory informujące o poziomie napełnienia ogniw energią.

Ostatnią grupę nowych produktów, czyli wiertarki rdzeniowe na stopie magnetycznej, przedstawił Paweł Słomak, product manager: – Pierwsza z nich KBM 50 Q ma rozszerzony zakres aplikacji (prawe/lewe obroty i regulację prędkości obrotowej) i można ją używać do gwintowania. Druga zaś – KBM 50U – to maszyna kompaktowa i wysoce funkcjonalna, przeznaczona do użytku uniwersalnego. Najbardziej zaawansowana technicznie jest trzecia z nich – KBM 50 Auto. Oszczędza czas i pieniądze podczas dużych zadań wiertniczych, dzięki sterowanemu cyfrowo posuwowi zapewniającemu stałe tempo pracy podczas obróbki wszystkich materiałów i niskie zużycie narzędzi (wierteł i koron). Maszyna ta jest najlżejszą wiertarką koronową z automatycznym posuwem na rynku. Ostatnia z nich – KBM 65U – ma wysoką moc, co pozwala stosować ją do ciężkich zadań, takich jak wiercenie rdzeniowe otworów o średnicy do 65 mm czy gwintowanie do M20. Odznacza się kompaktową konstrukcją i optymalnym stosunkiem mocy do wagi. Doskonale nadaje się do pracy mobilnej z wykorzystaniem narzędzi o dużych średnicach, jak też nawet do pracy w pionie i nad głową. Można w niej zastosować długie wiertła bez odsuwania maszyny od elementu obrabianego. Wszystkie prezentowane nowe wiertarki koronowe FEIN serii KBM obsługuje się w prosty sposób i – co niezmiernie ważne – mają one rozwiązania pozwalające operatorowi na uniknięcie pomyłek podczas wiercenia – konkludował

Paweł Słomak.

Część informacyjną konferencji zakończyła prezentacja oferty FEIN Premium Service, czyli nowej koncepcji serwisu dla urządzeń wysokiej częstotliwości. Opowiedział o niej Tomasz Mosejko, after sales service manager w FEIN-Polska-Elektronarzędzia: – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, wprowadzamy nowy serwisowy program partnerski pod nazwą FEIN Premium Service. Dotyczy on urządzeń FEIN zasilanych prądem wysokiej częstotliwości i dostępny jest w dwóch opcjach: standardowej i premium. Opcja standardowa zawiera gwarancję 12-miesięczną, jak też bezpłatne transport maszyny do i z serwisu, sprawdzenie urządzenia, wycenę naprawy oraz maksymalny czas jej trwania wynoszący 2 dni robocze. W opcji tej koszty naprawy (robocizny i części zamiennych), określone w wycenie, ponosi użytkownik. Opcja premium zawiera wszystkie cechy opcji standardowej, przy czym okres gwarancji został wydłużony do 18 miesięcy, a czas naprawy skrócony do 1 dnia roboczego. Warunkiem stawianym użytkownikowi w tej opcji jest obowiązkowy kwartalny przegląd maszyn lub odbywający się co 300 roboczogodzin. Główny cel FEIN Premium Service to utrzymanie w bardzo dobrej kondycji maszyn wysokiej częstotliwości podczas całego okresu gwarancji oraz zmniejszenie kosztów serwisowych klientów.

Po prezentacji nowości uczestnicy konferencji wzięli udział w zajęciach praktycznych, podczas których sprawdzili ich możliwości robocze. Odbył się też konkurs mocowania wkrętów nową 4-biegową wiertarko-wkrętarką FEIN, w którym nagrodą dla reprezentanta zwycięskiej firmy było wielofunkcyjne urządzenie oscylacyjne FEIN MultiMaster. Konferencję zakończyła uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów firmom, które w 2012 roku osiągnęły największą sprzedaż elektronarzędzi i maszyn FEIN na rynku polskim. Sebastian Kaliski uhonorował nimi Miwex Polska ze Skierniewic, Rywal RHC Sp. z o.o. z Torunia oraz TOMBUD z Krotoszyna.
Reasumując, tegoroczna konferencja pokazała, że przyjęta w trudnych czasach przez Grupę FEIN strategia prorozwojowa dała duże efekty zarówno w postaci zwiększenia obrotów, jak i opracowania nowych oraz innowacyjnych maszyn i elektronarzędzi.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments