Pneumatyka serwisowa Bosch

Nie wszyscy wiedzą, że znany z produkcji elektronarzędzi niemiecki koncern Bosch jest także wiodącym wytwórcą narzędzi pneumatycznych. Wśród narzędzi wytwarzanych w fabryce Boscha w niemieckim Murrhardt są zarówno produkty dopasowane do potrzeb wielkich zakładów przemysłowych, jak i przeznaczone dla średnich oraz małych zakładów serwisowych i warsztatów.

 

 

Warsztaty i zakłady serwisowe różnych specjalności czy zakłady meblarskie – to tylko niektóre z przykładów przedsiębiorstw, dla których narzędzia pneumatyczne są najlepszym rozwiązaniem. Narzędzia pneumatyczne Bosch mają nie tylko kompaktowe wymiary i niską wagę, ale odznaczają się także cichą pracą i niską emisją drgań.

To szczególnie ważne dla bezpieczeństwa i komfortu pracowników wykonujących przez dłuższy czas powtarzalne czynności. Obudowa większości z nich wykonana jest z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym, co stanowi skuteczną izolację przed zimnem i zapewnia optymalny komfort pracy narzędziem. Z kolei obudowy kluczy udarowych wykonano z magnezu lub aluminium –  materiałów także zapewniających niską wagę narzędzia.
Poza ergonomią na korzyść narzędzi pneumatycznych przemawia ich wysoki poziom bezpieczeństwa pracy w warunkach zagrożenia pożarem wynikającego z obecności pyłów i oparów. Ponieważ w narzędziach pneumatycznych powietrze jest źródłem napędu, praca nimi jest całkowicie bezpieczna. Brak konieczności doprowadzenia elektryczności sprawia, że narzędziami pneumatycznymi można pracować również w mokrych i wilgotnych pomieszczeniach bez ryzyka przebicia i porażenia prądem.
Narzędzia pneumatyczne wyróżniają się wyjątkową trwałością i długą żywotnością. Rozprężające się powietrze stale chłodzi narzędzie i wyklucza ryzyko przeciążenia termicznego oraz spalenia silnika, zaś solidna konstrukcja gwarantuje długi okres jego eksploatacji.
Oferta serwisowych narzędzi pneumatycznych Bosch obejmuje większość narzędzi używanych na co dzień w warsztatach i zakładach serwisowych: od wiertarek i młotu udarowo-obrotowego, poprzez szlifierki, wkrętarki, młot dłutujący i igłownicę po wyrzynarki, piłę do tworzyw piankowych i balansery.
Jednym z najpopularniejszych segmentów produktowych narzędzi pneumatycznych Bosch są szlifierki mimośrodowe. To idealne narzędzia do wszystkich zastosowań wymagających szlifowania i polerowania powierzchni, a więc m.in. do warsztatów blacharsko-lakierniczych, zakładów serwisowych transportu publicznego, stoczni jachtowych oraz zakładów produkcji mebli. Gama pneumatycznych szlifierek mimośrodowych Bosch obejmuje w tej chwili trzy modele różniące się średnicą talerza szlifierskiego (jeden model z talerzem o średnicy 80 mm i dwa modele z talerzem o średnicy 150 mm) i promieniem mimośrodu (2,5 lub 5 mm). Szlifierka z mniejszym talerzem polecana jest zwłaszcza do szlifowania mniejszych elementów i detali oraz powierzchni niepłaskich. Z kolei oba modele z większym talerzem przydadzą się do szlifowania i polerowania większych powierzchni. Pracę nimi ułatwia także wbudowany wydajny system odsysania i odprowadzania pyłu. Wybór promienia mimośrodu determinuje charakter pracy szlifierką: większy promień zapewnia szybsze szlifowanie, zaś mniejszy – wysoką precyzję szlifu. Niezależnie od wyboru promienia mimośrodu najlepszy rezultat szlifowania można uzyskać stosując oryginalne papiery ścierne Bosch wygodnie mocowane na rzepach. W modelach z odsysaniem stosuje się papiery 8- lub 15-otworowe.
Ze względu na charakter pracy w warsztatach samochodowych (zwłaszcza oponiarskich) oraz zakładach serwisowych transportu publicznego bardzo popularnym narzędziem są zakrętarki grzechotkowe i udarowe. Przeznaczona do warsztatów i serwisów linia S obejmuje dwa modele zakrętarek grzechotkowych oraz pięć modeli zakrętarek udarowych pracujących w szerokim zakresie maksymalnego momentu obrotowego – do 70 Nm w zakrętarkach grzechotkowych i od 50 Nm do nawet 1700 Nm w zakrętarkach udarowych. Dodatkowo zakrętarki udarowe mają 3-stopniową regulację momentu obrotowego. Klucze nasadowe wszystkich zakrętarek grzechotkowych i udarowych Bosch mocuje się na trzpieniu kwadratowym 3/8, 1/2, 3/4 i 1 cal.
Dla zakładów meblarskich i tapicerskich ciekawym produktem jest piła do tworzyw piankowych oraz innych miękkich tworzyw. To specjalistyczne narzędzie stanowi idealne rozwiązanie dla zakładów produkujących nietypowe meble tapicerowane, np. na specjalne zamówienie, pod zabudowę jachtów itp. Produkcja mebli na wymiar lub pod zabudowę wymaga dużej precyzji i tu
doskonale sprawdzi się piła Bosch. Zastosowanie brzeszczotów przeciwbieżnych oraz precyzyjnej prowadnicy minimalizuje drgania, zapobiega odkształceniom miękkiego materiału podczas obróbki
i sprawia, że cięcie jest szybkie, czyste i wykonane z milimetrową dokładnością.
Warto wiedzieć, że od lipca 2012 r. pneumatyczne narzędzia serwisowe są dostępne u autoryzowanych partnerów handlowych Bosch z kanału handlu specjalistycznego. Z pełną ofertą narzędzi pneumatycznych Bosch – zarówno tych dla serwisów i warsztatów, jak i dla wielkich zakładów przemysłowych – można zapoznać się także na stronie internetowej
www.boschproductiontools.com.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar