Plenerowa prezentacja nowych produktów Festool

Pod koniec sierpnia Festool Polska zabrał swoich partnerów handlowych na pierwszą plenerową prezentację nowości Festool. Tym razem miejscem prezentacji produktów były miejscowości usytuowane wokół jeziora Wigry, a dystans pomiędzy nimi pokonywano na rowerach. Prezentacja produktów i zorganizowane tam prelekcje były okazją do pozyskania wiedzy z zakresu nowych systemów Festool, ale także do poznania piękna Wigierskiego Parku Narodowego.

Grupa Festool wystartowała spod Hotelu nad Wigrami w Gawrych Ruda. Prowadził ją przewodnik z Wigierskiego Parku Narodowego, który nie tylko pokazywał ciekawe widokowe miejsca, ale także opowiadał o florze i faunie lasów wigierskich. Warto tu wspomnieć, że Wigierski Park Narodowy ma

powierzchnię ok. 150 km kw., z czego lasy stanowią 63%, wody – 19%, grunty rolnicze – 15%, tereny zurbanizowane – 3%. Podstawowym celem istnienia Wigierskiego Parku Narodowego jest ochrona przyrody i krajobrazu. Rzeźba północnej i południowej części parku jest zróżnicowana. Mamy tu obszary pagórkowate znajdujące się na północ od Wigier, oraz płaskie lub lekko pofalowane na południe od jeziora. Niewątpliwie, największe bogactwo parku stanowią wody – przede wszystkim Wigry, które są największym jeziorem Suwalszczyzny, oraz 41 innych jezior, które je otaczają, w tym niewielkie śródleśne jeziorka zwane sucharami. Przez park wije się rzeka Czarna Hańcza. Jej dolina oraz doliny innych wigierskich rzek – Wiatrołuży, Maniówki i Kamionki – odznaczają się unikalnymi wartościami przyrodniczymi i są objęte ścisłą ochroną. Ekosystemy wigierskie w 2002 r. zostały wpisane na listę Konwencji Ramsarskiej, która chroni prawnie obszary wodno-błotne o międzynarodowym znaczeniu.

 

Uczestnicy plenerowej prezentacji produktów Festool

Przystankiem na drodze do pierwszej prezentacji Festool był punkt widokowy − partnerzy handlowi Festoola podziwiali z wieży zachodni „ogon” jeziora Wigry. Następnie udano się na północny wschód pagórkowatymi szutrami i ścieżkami leśnymi oraz pomostami wzniesionymi nad bagnami wigierskimi. Zanim po przejechaniu ok 16 km dotarto do karczmy Sieja w Starym Folwarku, podziwiano przyrodnicze walory doliny Czarnej Hańczy.

 

W karczmie, oprócz popołudniowego lanczu, odbyły się prezentacje nowej zagłębiarki akumulatorowej Festool TSC 55, nowego urządzenia wielofunkcyjnego Festool VECTURO OS 400, nowej wyrzynarki CARVEX PSC 420 Li 18, nowej młotowiertarki akumulatorowej Festool BHC 18 oraz nowej lampki roboczej Festool SYSLITE KAL II. Poprowadzili je Sławomir Trojan, rzeczoznawca-prezenter Festool, oraz Mariusz Czajkowski, kierownik marketingu w Festool Polska. Prezentacje skupiły się na walorach użytkowych tych urządzeń i pokazie ich w pracy przy wykonywaniu różnorakich operacji obróbczych. Podczas pokazów zadawano partnerom handlowym pytania dotyczące prezentowanych urządzeń Festool. Tym, którzy prawidłowo odpowiedzieli, przyznawano punkty.

 

Ze Starego Folwarku ekipa udała się do Pensjonatu Wigierskiego w Mikołajewie. Ten odcinek liczył ok. 12 km. Głównym przystankiem i atrakcją było zwiedzanie Pokamedulskiego Zespołu Klasztornego, który jest uważany za perłę zabytków Suwalszczyzny. Na terenie zespołu znajdują się eremy, w których modlili się i medytowali samotnie zakonnicy, kościół parafialny z podziemiami oraz pomieszczenia, w których mieszkał papież Jan Paweł II podczas swojej wizyty duszpasterskiej w 1999 r. W Pensjonacie Wigierskim odbyła się prezentacja nowej okleiniarki CONTURO KA 65, którą poprowadzili Rafał Grzegorek, rzeczoznawca-prezenter Festool, oraz Mariusz Czajkowski. Pierwszy dzień pleneru zakończyły zawody w strzelaniu z karabinku i pistoletu pneumatycznego.

 

Następnego dnia z Pensjonatu Wigierskiego trasa prowadziła do Zielonej Karczmy, która znajduje się w Kruszniku na końcowym przystanku wigierskiej kolejki wąskotorowej. Ten odcinek drogi liczył ok. 10 km. W Zielonej Karczmie Konrad Marciniak, dyrektor sprzedaży Festool Automotive, oraz Maciej Kożuchowski, prezenter narzędzi w branży Automotive, pokazali i omówili nowe szlifierki mimośrodowe ETS EC 150/3 i ETS EC 150/5. Odbył się także pokaz nowych systemów, narzędzi i akcesoriów służących do renowacji karoserii. Po pokazie część partnerów na

rowerach udała się do Hotelu nad Wigrami, w którym rozpoczęto plener.

 

Plenerową prezentację Festool zakończyła uroczysta kolacja, podczas której Jacek Rybka, prezes Festool Polska oraz Michał Walczak, dyrektor sprzedaży Polska Południe, podziękowali wszystkim partnerom za udział i owocne dyskusje w trakcie pokazów, a ponadto za prawdziwie sportowe zacięcie kolarskie. Szczególne podziękowania skierowano do Stanisława Ciecierskiego, prezesa suwalskiej firmy SC-Toolsystems Spółka z o.o., która współorganizowała z Festool Polska całe przedsięwzięcie. Partnerzy handlowi, którzy najlepiej odpowiadali na pytania  dotyczące produktów Festool zadawane podczas prezentacji produktowych, otrzymali cenne upominki. Wszyscy  uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.

 

Plenerową prezentację produktów Festool podsumowali: Jacek Rybka              i        MichałWalczak

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments