Plecak narzędziowy dla elektryka od NEO TOOLS

Marka NEO TOOLS przygotowała plecak z kompletem 31 narzędzi przeznaczonych dla elektryków. Dzięki niemu sprzęt niezbędny do serwisowania i napraw instalacji niskiego napięcia można wygodnie przenosić i łatwo przechowywać.

Cechy użytkowe plecaka narzędziowego NEO TOOLS

Jego konstrukcję oparto o sztywną ramę. Wykonano go z wytrzymałej tkaniny poliestrowej 600D, która jest wodoodporna i jednocześnie paroprzepuszczalna (hardshell). W wnętrzu plecaka, które zamykane jest na zamek błyskawiczny i dwa boczne paski z klamrami zatrzaskowymi, znajduje się 19 kieszeni na narzędzia i 9 uchwytów taśmowych na wkrętaki. Dwa boczne paski z klamrami zatrzaskowymi umożliwiają utrzymywanie tylnego boku plecaka w otwartej w pionowej pozycji, która

daje dostęp do znajdujących się w nim narzędzi w miejscach ograniczonych przestrzennie.
Plecak narzędziowy dla elektryka ma także 4 zewnętrzne kieszenie zamykane na zamki błyskawiczne. Mieści się w nich 10 kieszeni wewnętrznych, w których można przenosić drobne narzędzia, akcesoria, dokumentację techniczną, smartfona itp. Dwie kieszenie zewnętrzne są materiałowe i znajdują się na bokach plecaka, zaś kolejne dwie, mieszczące się na jego tylnej ściance, zostały wykonane z odpowiednio profilowanego tworzywa sztucznego, które skutecznie chroni ich zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Na dwóch bocznych kieszeniach zewnętrznych zamocowano też 2 taśmy MOLLE (Modular Lightweight Load-bearing Equipment) z w sumie 20 otworami do przypinania różnych akcesoriów. Omawiany plecak narzędziowy ma spód ze ściankami bocznymi o wysokości ok. 6,5 cm. Wykonano go z gumowanego tworzywa sztucznego, które nie tylko jest wodoodporne, ale także wysoce wytrzymałe mechanicznie. Dzięki niemu pionowa pozycja plecaka jest stabilna bez względu na to, czy jest on zamknięty, otwarty częściowo czy całkowicie. Jego wymiary (wys. x szer. x dł.) to 51,5 x 37 x 27,5 cm, zaś pojemność – 20 litrów.
Do przenoszenia plecaka służą uchwyt górny i regulowane szelki z miękkiego materiału, spinane paskiem z klamrą zatrzaskową. Jego noszenie ułatwiają dwie ergonomicznie, pokryte miękką tkaniną powierzchnie, które stykają się z plecami ludzkimi.

Kompletacja plecaka narzędziowego NEO TOOLS

W plecaku NEO TOOLS, jak już wspomniano, znajduje się 31 narzędzi przeznaczonych dla elektryków, a wśród nich:

 • miernik elektroniczny V DC (zakres 0 – 600 V, V AC zakres 0 – 600 V, A DC zakres 0 – 10 A, A AC zakres 0 – 10 mm, 20 KHZ, głośnik, 0-2mF, auto power OFF, waga 176 g),
 • 8 izolowanych wkrętaków z końcówkami Phillips (PH0, PH1, PH2 i PH3) i SL (płaskimi) i wkrętakowy próbnik napięcia 100-250 V,
 • szczypce do zagniatania konektorów tulejkowych o przekroju 0,25 x 6 mm2 (AWG 23-10),
 • miarka składana 2 m,
 • szczypce do ściągania izolacji z przewodów o przekroju 0,5-6 mm2,
 • rurowy ściągacz izolacji o przekrojach 0,34-6 mm2, RG6/59 9-13 mm2,
 • izolowany czołowy ściągacz izolacji,
 • izolowany nóż do ściągania izolacji zewnętrznej w przewodów wielożyłowych,
 • izolowane szczypce z wydłużonymi szczękami,
 • izolowane szczypce z wydłużonymi zakrzywionymi szczękami,
 • izolowane kombinerki,
 • izolowane 2 obcinaki boczne o długościach 160 i 180 mm,
 • zestaw 9 kluczy trzpieniowych HEX (rozmiar – 1,5-10);
 • krążek izolacji 19 mm x 10 m koloru czarnego.

Do wykonania grotów wkrętaków izolowanych marka NEO TOOLS użyła stali S2, zaś pozostałych narzędzi zestawu – stali chromowo-wanadowej. Ich rękojeści są z 2-komponentowego tworzywa sztucznego. Narzędzia izolowane są zgodne z normami VDE i chronią ich użytkowników przed porażeniem prądem zmiennym o napięciu 1000 V. Miernik elektroniczny ma podświetlany wyświetlacz i oferuje bogaty zestaw funkcji pomiarowych, w tym pamięć HOLD, a także test ciągłości obwodu, który pozwala stwierdzić jego przerwanie.

Reasumując, plecak narzędziowy dla elektryka NEO TOOLS 02-313 umożliwia wygodne przenoszenie narzędzi, jak też ich bezpieczne przechowywanie. Porządkuje je też podczas pracy i jednocześnie stanowi poręczny ich magazynek, który można postawić bezpośrednio w miejscu jej wykonywania. Z kolei zawarte w nim narzędzia umożliwiają sprawne wykonanie większości prac przy montażu, naprawach i serwisowaniu instalacji elektrycznych niskiego napięcia. Za pomocą

nich sprawdzimy stan instalacji elektrycznej, wykonamy obróbkę wielu rodzajów przewodów, połączymy je w szafkach rozdzielczych, zamontujemy kontakty, włączniki, bezpieczniki itd.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments