Platynowe Wiertło 2013

Platynowe Wiertło to organizowany cyklicznie konkurs dla firm budowlanych i architektów. Jego głównym celem jest wspieranie i promowanie najlepszych wykonawców budowlanych na rynku polskim. Organizatorem konkursu jest firma Bosch. Platynowe Wiertło to konkurs z tradycją, który wpisał się w kalendarz prestiżowych wydarzeń budowlanych w Polsce.

 

 

 

Wyniki XVII edycji konkursu „Platynowe Wiertło” zostały ogłoszone 5 czerwca w Warszawie. O zwycięstwo ubiegało się ponad 40 firm budowlanych z całej Polski. Jury przyznało nagrody w pięciu kategoriach: budownictwo mieszkaniowe, budownictwo komercyjne,

budownictwo użyteczności publicznej, przebudowy i modernizacje oraz obiekty inżynieryjne. Nagrody zostały przyznane firmom budowlanym oraz architektom zwycięskich obiektów. W kategorii budownictwa mieszkaniowego Platynowe Wiertło przyznano Millenium Inwestycje Sp. z o.o. za Enklawę Modernistyczną Etap A (6 budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej w Katowiach przy ul. F. Zabłockiego 21, 23 (projekt: Wojciech Małecki MAŁECCY Biuro Projektowe); w kategorii budownictwa komercyjnego – AWBUD S.A. za siedzibę firmy Asseco Poland w Warszawie (projekt: Wojciech Hermanowicz, Błażej Hermanowicz, Stanisław Rewski, Patryk Żurawski, Hermanowicz Rewski Architekci); w kategorii przebudów i modernizacji – Bilfinger Infrastructure SA za przystanek osobowy PKP Warszawa Stadion (projekt: Pöyry Infra GmbH z Lörrach i Pöyry Infra Sp. z o.o z Krakowa); zaś w użyteczności publicznej – HOCHTIEF Polska S.A. Oddział w Poznaniu za nowy terminal pasażerski Międzynarodowego Portu Lotniczego we Wrocławiu wraz z infrastrukturą (projekt: Zbigniew Pszczulny, Mariusz Rutz, JSK Architekci Sp. z o.o.).

Podczas konferncji prasowej Bosch, organizator konkursu, ogłosił jego XVII edycję, do której mogą być zgłaszane obiekty ukończone i oddane do użytkowania między 1 września 2012 a 30 września 2013. Wyniki XVIII edycji zostaną ogłoszone w 2013 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar