Pincety stalowe Knipex

Knipex w swojej ofercie ma bardzo duży wybór pincet o różnych kształtach, rozmiarach i szczękach. Wśród nich są pincety precyzyjne, uniwersalne itd.

Budowa i wykonanie pincet

Pincety, ogólnie rzecz ujmując, to jedno z najpopularniejszych narzędzi ręcznych służące głównie do chwytania niewielkich przedmiotów, których z jakiś powodów nie można trzymać lub manipulować nimi palcami. Należy tu jednak odnotować, że niektórych typów pincet używa się do cięcia niewielkich przedmiotów czy usuwania izolacji z powlekanych przewodów elektrycznych. Narzędzia te mają bardzo prostą budowę – tworzą je bowiem dwa sprężyste ramiona połączone w jednym końcu, zaś w drugim zakończone niewielkimi szczękami. W przypadku pincet

rozwartych odległość szczęk jest niewielka i wynosi przeważnie kilka lub kilkanaście milimetrów, zaś w wypadku krzyżowych – zerowa, gdyż końcówki ich ramion stykają się ze sobą. Pincety są narzędziami działającymi na zasadzie dźwigni jednostronnej. Produkowane są w wielu odmianach materiałowych, wymiarowych i kształtowych, które powiązane są ściśle z ich przeznaczeniem. Narzędzia te wykonuje się ze stali sprężynowej, nierdzewnej, tytanu lub tworzyw sztucznych. Ich zakres zastosowań jest bardzo duży: począwszy od elektroniki, mechaniki precyzyjnej oraz jubilerstwa i skończywszy na chirurgii, mikrobiologii oraz kosmetyce.

Jednym z najbardziej liczących się na globalnym rynku producentów pincet jest niemiecka firma Knipex, która wytwarza je z wymienionych materiałów. Wśród nich najbardziej liczną grupę stanowią pincety całkowicie stalowe, wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej, niemagnetyzowalnej w 80% lub 100%, odpornej na wysokie temperatury i korozję powodowaną przez większość chemikaliów, soli oraz kwasów. Narzędzia te mają ręcznie polerowane krawędzie i doskonale matową, odporną na zarysowania i bezodblaskową powierzchnię. W zależności od typu zastosowano w nich szczęki proste, skośne, igiełkowe, wąskie, stępione, zaokrąglone, itd. Ich powierzchnie chwytające mogą być gładkie lub ząbkowane.

Rodzaje pincet Knipex

Wśród całkowicie stalowych pincet Knipex można wyróżnić pincety do prac precyzyjnych (w tym także miniaturowe), do prac precyzyjnych SMD, do pozycjonowania, uniwersalne, krzyżowe precyzyjne i uniwersalne. Pincety oraz pincety miniaturowe do prac precyzyjnych przeznaczone są dla przemysłu elektronicznego, zegarmistrzów, jubilerów, laboratoriów z zastosowaniami biologicznymi i medycznymi w umiarkowanie agresywnym środowisku chemicznym. Zaś pincety przeznaczone do prac precyzyjnych SMD i do pozycjonowania – dla elektroników i przemysłu elektronicznego. Z kolei pincety uniwersalne, krzyżowe precyzyjne i uniwersalne – dla przemysłu elektronicznego, zegarmistrzów i jubilerów.

Należy tu wspomnieć, że oprócz wymienionych rodzajów pincet, Knipex produkuje też pincety do usuwania izolacji z przewodów powlekanych, uniwersalne ESD, tytanowe, do cięcia, ESD z wymiennymi końcówkami, uniwersalne izolowane i z tworzywa sztucznego. Omówione pincety Knipex odznaczają się najwyższą jakością wykonania, w tym też zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i materiałowym. Są optymalnie dostosowane do swojego przeznaczenia, ergonomiczne oraz mają najdłuższą żywotność. Dostępne są pojedynczo oraz w specjalnie skomponowanych zestawach.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments