Piły tarczowe od marki Högert Technik

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży stolarskiej, marka Högert Technik wprowadziła do swojego portfolio nowe piły tarczowe z uzębieniem węglikowym.

Piły tarczowe Högert Technik do cięcia wielu materiałów

Narzędzia przeznaczone są do cięcia różnego rodzaju elementów wykonanych z drewna litego, jak i materiałów drewnopochodnych, takich jak płyty OSB, wiórowe i pilśniowe oraz sklejki. Znajdą zastosowanie podczas prac stolarskich, remontowo-budowlanych oraz wykończeniowych. Omawiane piły tarczowe stosuje się, w zależności od ich wymiarów, do pracy z ręcznymi akumulatorowymi pilarkami tarczowymi i ukośnicami zasilanymi sieciowo lub akumulatorowo.

Trwała konstrukcja i wysoka jakość cięcia

Dzięki niewielkiej grubości zębów stawiają mniejsze opory przy cięciu. Charakteryzują się też dużą

odpornością na temperaturę i odkształcenia. Korpusy pił tarczowych Högert Technik wykonane zostały ze stopu stali manganowej Mn65, co zapewnia im maksymalną trwałość.
Narzędzia dostępne są w średnicach 160, 165, 185, 190, 216, 250 oraz 255 mm z otworami mocującymi 30 mm. Aby można było je mocować we większości pilarek dostępnych na rynku, na ich standardowym wyposażeniu znajdują się pierścienie redukcyjne 25, 20 i 16 mm.


Piły tarczowe Högert Technik zostały oznaczone indeksami od HT6D773 do HT6D790. Każdy ich rozmiar oferowany jest z różną liczbą węglikowych zębów tnących umożliwiających szybkie lub precyzyjne cięcie. Maksymalne obroty tych narzędzi wynoszą od 5900 do 9500/min. Prezentowane piły tarczowe gwarantują cięcie bez wyszczerbień dzięki zastosowaniu w nich zębów o geometrii ATB (Alternate Top Bevel). Ich wierzchołek frezowany jest pod kątem naprzemiennie w przeciwnych kierunkach. Jak wiadomo, w przypadku zębów ATB na jakość pracy pił tarczowych ma wpływ ich liczba – im jest większa, tym gładsze krawędzie po przecięciu.

Zwiększona trwałość ich uzębienia węglikowego oraz doskonałe dopasowanie do optymalnych szybkości cięcia wpływają pozytywnie na trwałość prezentowanych tarcz i zapewniają ich długotrwałe użytkowanie. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości surowców piły tarczowe Högert Technik doskonale nadają się do użytku profesjonalnego. Są one dostępne są w sprzedaży u dystrybutorów marki na terenie całego kraju oraz w sprzedaży online. Lista dystrybutorów znajduje się na stronie www.hoegert.com.

opr.HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments